11. květen 2014 | 15.kolo Ženklava - Hladké Životice 6:2 (3:0)

4. květen 2014 | 18.kolo Ženklava - Vražné 8:1

- branky: Merenda D (4x), Telčer (2x), Klosík (2x)

26. duben 2014 | 17.kolo Troj.-Bystré - Ženklava 4:0 (1:0)

- sestava: Nenička - Holub, Klosík, Hůla, Slíva - Jurák, Bernatský, Podolák, Luczsak - Merenda - Raška

- střídající: Mituchovič, Juroška

- více info později ...

20. duben 2014 | 16.kolo Ženklava - Pustějov 3:1

Zdravím všechny věrné fanoušky fotbalu. Toho ženklavského zvlášť! Jak jistě víte v neděli jsme vstoupili do jarní sezóny výhrou 3:1 nad Pustějovem. O branky se postaral David Merenda a 2x Jan Bernatský. Tato výhra byla vydřená, jelikož jsme hráli jen v 10-ti lidech.

Zápas začal takovou nemastnou, neslanou hrou, kdy se ani jedno mužstvo nechtělo pustit do nějakých větších akcí. Pustějov hrál více fotbal, přičemž my hráli pouze na brejky. Jeden takový dokázal proměnit David Merenda. Ke konci poločasu měli tlak Pustějovští a dokázali z toho vytěžit gól.

O poločase jsme si řekli, kde děláme chyby a hlavně, že při fotbale se běhá! Do půle jsme vstoupili s tím co nejrychleji střelit branku na vedení v zápase, to se ze začátku nedařilo. Do útoku jsme dali Honzu a ten dělal vítr v pustějovské obraně. Měl několik šancí a také dvě z nich proměnil.

Od diváků i trenérů jsem se dozvěděl, abych zvolil za nejlepšího hráče utkání Honzu Bernatského, který odběhal celý zápas.

- sestava: Nenička- Holub, Hůla, Slíva - Jurák, Bernatský, Sopuch - Raška - Merenda

- branky: Bernatský J. (2x), Merenda D.

2. duben 2014 | Nabídka fotbalových kempů MS KFS

Fotbalový kemp pro přípravky 11.8. - 15.8.2014 (více informací)
Fotbalový kemp pro žáky 30.6. - 5.7.2014 (více informací)

27. říjen 2013 | 1.kolo Pustějov - Ženklava 2:2

Na náš poslední zápas podzimní části jsme se vydali do Pustějova. Po chvíli jsme zjistili, že dnes to pro nás bude těžký zápas. Jeli jsme do Pustějova v 8 lidech a pár lidí bylo z naší přípravky. My byli rozhodnuti, že chceme hrát za jakou koliv cenu. Po příjezdu jsme si rozdali dresy a pokyny jak to nejlépe uhrát. Jak jsme po příchodu na trávu zjistili, že soupeř je v 16ti lidech, lekli jsme se.

Nikam jsme to nechtěli hnát, ale opak je pravdou. Každý z nás jel na 120% od prvního hvizdu. Hra se odehrávala převážně na jedné polovině, co by se dalo také čekat. Po pár okamžicích hry jsme dostali první gól, ale bylo to o centimetry, což nás naštvalo. Pokračovali jsme ve hře. Sem tam byly náznaky šance s naší strany, ale brzo skončily. Po té jsme dostali druhý gól a vypadalo to s námi bledě. Ženklavští hráči naštěstí v ten den neskládali zbraně a zkoušeli to dál. Po přihrávce ze středu na pravé křídlo unikl sám na brankáře Jan Bernatský a šanci proměnil s trochou štěstí. O poločase se pár z nás musela pořádně vydýchat, aby vůbec mohli běhat dál. Do druhého poločasu jsme šli s tím, aby jsme dali gól, alespoň na 2:2. Soupeře jsme dostávali do tlaku a ten dělal zbytečné chyby. S prvního přímého kopu jsme se nedokázali prosadit, střele bohužel chyběla dostatečná razance. Po chvíli hry vybojoval balón u vlastní šestnáctky Jan Bernatský a „bodlem“ ho nakopl slepě dopředu. Balón nebyl nikdo schopný trefit a to sotva jel a až na druhou polovinu, kde si ho našel David Merenda. Ten si balón na moment nechal u sebe a vystřelil a dal gól na 2:2! Ke konci zápasu jsme byli už dost pod tlakem a domácí hráči filmovali pády a rozhodčí (jejich trenér) jim to bohužel pro nás uznával. Jeden s pádu byl blízko naší branky a museli jsme být všichni v pozoru. Gól jsme nedostali a odvezli jsme si pro nás vysněný bod! I když to trenéři viděli bledě, my jsme je překvapili a nezkazili jsme jim úplně víkend:) Pustějov-Ženklava 2:2!!

DĚKUJEME HRSTCE FANOUŠKŮM, KTEŘÍ NÁS PODPOROVALI V PODZIMNÍ SEZÓNĚ.

- branky: Bernatský J., Merenda D.

20. říjen 2013 | 2.kolo Ženklava - Troj.-Bystré 1:5

- branky: Klosík

V neděli jsme sehráli náš předposlední zápas před zimní přestávkou. Úkol byl jasný urvat co nejvíce bodů proti silnému soupeři. Silný soupeř znamená Trojanovice-Bystré. Proti lídrovi z tabulky jsme hráli pouze v devíti lidech a šlo to na týmu hodně poznat, že chybí klíčoví hráči. Ale v divácké podpoře jsem zahlédl jednu významnou osobnost anglického fotbalu, který hledal nové talenty. Byl to osobně slavný Steven. Poté jsem ho vyzpovídal na pár otázek.

1. Tak Stevene, líbí se ti předvedená hra v devíti lidech?
    1. No, není to, co bych si představoval, ale jde vidět, že oba celky hrají s velkou chutí a nasazením. U Ženklavy jsou vidět náznaky útočných akcí, ale všechny se zastavily před obranou nebo daleko za ni.
  2. Co říkáš na výkon obrany, která byla kompletní?
    1. Obrana zahrála na svoje poměry slušně. Jste velmi mladý tým a nedá se to tak porovnávat s dospělou generací.
  3. Zaměřil si se na někoho? Kdo se ti nejvíce líbil?
    1. Ano, velmi se mi líbil chlapec ze střední zálohy, má rychlost i techniku. Jde vidět, že ho fotbal opravdu baví a nedělá asi moc blbostí na trénincích.
    2. Dále se mi líbil hráč, který hrál na levé záloze. Odehrál velice dobré utkání na svůj věk.
  4. Poradil by jsi nám něco, co máme pro mládež ještě udělat?
    1. U některých hráčů jsem si všiml, že jim chybí kondice. Proto bych asi nejvíce zapracoval na kondici vašich hráčů. Můžu poradit přidávejte se po tréninku tak 4-6 koleček a hned uvidíte rozdíl. Uděláte to jednou, podruhé, potřetí a uvidíte velký rozdíl. Poté by bylo dobré zapracovat na technice některých hráčů.

Stevene velice ti děkuji za tento rozhovor, ještě podotknu, že Ženklava svůj duel nezvládla a prohrála 1:5. O jediný gól domácího celku se postaral Dominik Klosík.

12. říjen 2013 | 10.kolo Hladké Životice - Ženklava 0:8 (0:4)

V sobotu 12.10.2013 jsme sehráli náš další zápas v sezóně proti Hladkým Životicím. Utkání jsme sehráli na venkovním hřišti. Jeli jsme tam s cílem poprvé vyhrát venkovní zápas, jelikož jsme zatím nevyhráli žádný domácí zápas.

Jakmile jsme dorazili na místo šlo se do kabin. V kabinách jsme si řekli jak hrát a kdo na jakém postu. Po důkladném rozcvičení brankáře a všech hráčů se čekalo už jen na rozhodčího. Jak jsme ještě před začátkem hry zjistili soupeř byl v 10.

První poločas začal v rychlém tempu. Na domácích hráčích nešlo poznat že jich je míří. První gól padl po rohovém kopu, kdy přímo s rozehrávky trefil bránu David Merenda 0:1 pro hosty ( a však nesmíme jej zase přechválit, míč si tam dorazili domácí). Druhý gól padl po přihrávce mezi obránce na Jana Bernatského, který šel sám na brankáře a uspěl 0:2. Hra se následně přelévala ze strany na stranu. Další gól padl zase s rohu a to když se hlavou, tedy skoro krkem prosadil Jan Bernatský 0:3 pro Ženklavu. Do poločasu jsme dali ještě jeden gól a to zase po přihrávce ne do uličky, ale do dálnice mezi obránce na Jana Bernatského a ten šel podruhé v zápase jeden na jednoho a vyšel s toho jako vítěz 0:4.

O poločase jsme dostali dotaz "Vám se tenhle fotbal jako líbí? Soupeř je v oslabení a pomalu vás přehrává". Druhý poločas jsme nechtěli zaspat jak bývá ženklavským zvykem a tak jsme šli do toho naplno. Po úniku na brankové čáře narazil míč Tomáš Telčer na šestnáctku Davidu Merendovi a ten se nemýlil 0:5. Další standartní situaci jsme sice nevyužili a to jenom díky tomu, že si domácí dobře postavili bránu. Další gól padl po úniky Davida Kramoliše po brankové čáře a ten dal pod sebe na Davida Merendu a ten skoro propálil síť..0:6. Do hry jsme následně poslali mladou krev ať si ta starší trochu odpočine. Nešlo poznat že by "velcí" na hřišti chyběli. Na sedmý gól se nečekalo moc dlouho, padl po akci dva na jednoho a úspěšnější byl David merenda, který zvýšil skóre na 0:7. Následně jsme poslali na zkoušku stopery do útoku a útočníky místo stoperů. Naši bekové v útoku nás velice bavili.. A však pozor i takoví vtipálkové dokážou překvapit! Další a poslední gól dal Dominik Klosík a oslava jeho vsítěné branky byla zasloužená.

Venku jsme konečně uspěli a vezeme jsi 3 bodíky domů do "Turecka" po vysoké výhře na Hl. Životicemi. Hladké Životice-Ženklava 0:8!!:)

- branky: Merenda (4x), Bernatský (3x), Klosík

29. září 2013 | 8.kolo Ženklava - Vražné 5:1 (2:1)

V neděli 29.9. jsme sehráli náš další zápas sezóny na domácí půdě proti týmu z Vražného. Soupeři jsme měli co vracet za venkovní prohru u nich 4:0. Na zápas jsme byli připraveni a byli jsme ponaučeni z minulých chyb. V kabině jsme si řekli, kdo co bude hrát a šli jsme na věc. První poločas jsme odstartovali dobře. Soupeře jsme chvílemi přehrávali, ale občas se jim podařilo uniknout za naší obranu , naštěstí máme dobré stopery. Měli jsme několik šancí, ale první šanci jsme využili až po sporném momentu, kdy byl faulován náš hráč. Rozhodčí nepískal penaltu, a však pro naše štěstí byl soupeř milosrdný a balón si do sítě dopravil sám s pomocí Davida Merendy 1:0 pro nás. Druhý gól padl po dobře vybojovaném balónu a následně o dobré přihrávce za obranu na Jana Bernatského, který zvýšil na 2:0 pro domácí. Dvou gólové vedení nám však netrvalo dlouho. Po rychlém protiútoku hostujícího kapitána byl stav utkání 2:1. Do poločasu nám však ještě hosté dovolili jednu akci, ze které se prosadil David Merenda 3:1. Ke konci poločasu nám soupeř dával pocítit, že je na hřišti ostrými zákroky.

O poločase jsme si v kabině řekli, kde děláme hodně chyb nebo co příliš přeháníme. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že soupeře dorazíme a podařilo se. Po rozehrávce jsme šli hned do postupného útoku. Premiérový gól v dresu Ženklavy si dal Tomáš Telčer a zvýšil naše vedení na 4:1. Zbytek poločasu byl dohráván v tvrdých soubojích a rozhodčí některé zákroky nechal bez povšimnutí. Soupeři jsme to vrátili v trochu jiné podobě a to v podobě krásné. Hosté už kolikrát nevěděli kam dřív skočit a tak padl další gól pro ženklavský tým, který si připsal David Merenda. Po té už jsme zápas dohráli v klidu a pohlídali si čtyřgólový náskok a vyhráli jsme 5:1. Přesvědčili jsme se o tom ,že nám více sedí domácí prostředí a děkujeme všem fanouškům, kteří se na nás přišli podívat.)

- branky: Merenda (3x), Bernatský, Telčer

- sestava: Nenička - Holub, Hůla, Slíva, Heimerle - Jurák, Bernatský, Luczsak, Telčer - Merenda, Raška
střídající: Podolák, Sopuch, Kramoliš

21. září 2013 | 7.kolo Troj.-Bystré - Ženklava 7:0

Jelikož je náš zpravodaj nemocný, tak je skóre bez kometáře ...

18. září 2013 | 3.kolo Vražné - Ženklava 4:0 (3:0)

Dnes jsme sehráli první zápas na venkovním hřišti ve Vražném. Zápas jsme začali výborně, ale soupeř trestal. Po velkém tlaku jsme inkasovali první branku. A tento scénář se opakoval ještě dvakrát do poločasu. Soupeř těžil z našich chyb!

Po poločase jsme měli obrovský tlak, kde soupeř neměl ani chvilku balón. Z tohoto tlaku jsme nic nevytěžili a soupeř nás z jedné akce potrestal a uzavřel stav utkání na 4:0 pro Vražné.

- branky: ---

- sestava: Nenička - Holub, Klosík, Heimerle - Jurák, Bernatský, Kramoliš, Heiniš, Luczsak - Merenda, Raška
střídající: Černošek, Podolák

15. září 2013 | 6.kolo Ženklava - Pustějov 3:2

V neděli 15.9. jsme odehráli náš druhý zápas sezóny s Pustějovem a náš cíl byl před zápasem jasný. Chtěli jsme navázat na výhru s minulého kola proti Hladkým Životicím. Před zápasem jsme si v kabině řekli kdo a jak bude hrát a šli jsme na věc.

V prvním poločase jsme měli o něco málo navrch než náš soupeř, který byl pro nás nový. Měli jsme několik šancí, ale zůstaly neproměněny. Šlo poznat že nám dnes chyběl důležitý hráč minulého utkání David Kramoliš. 100% šance jsme házeli zahlavu jednu za druhou a nevěděli jsi rady jak trefit bránu. Kapitán(David Merenda) domácích měl v tomto utkání několik šancí, ale v 1.poločase proměnil pouze jednu a to po akci kdy se prokličkoval do pokutového území a snad s nulového úhlu trefil tyč a odrazem se dostal balón do brány soupeře 1:0. Druhý gól padl po krásné akci kdy si u vlastní šesnáctky vzal balón Jan Bernatský a sprintem utíkal do soupeřovy šesnáctky, kde odcentroval. Balón si našel Davida Merendu, ale ten trefil brankáře a tak se míč odrazil k Jakubovi Raškovi a ten skóroval na 2:0 pro domácí. A tak také skončil 1 poločas.

O poločase jsme si řekli kde děláme chyby a kde se musíme zlepšit. Našim cílem do druhé půle bylo neinkasovat a dát 2-3 rychlé góly soupeři. Do druhé půle jsme nastoupili s jediným cílem dát rychlý gól. Ale přestalo nám to tak rychle šlapat a hra se spomalila. Avšak do další tutovky se dostal David Merenda a zvýšil vedení na 3:0! Následně jsme měli několik šancí, které jsme spalovali. Zápas se chýlil ke ke konci a my to brali s humorem. Humor nás brzy přešel a to když nás soupeř zavřel na vlastní polovině a dostali jsme zbytečný gól na 3:1. Posledních 10minut jsme měli co dělat aby jsme udrželi zápas. Dostali jsme ještě jeden fík do brány na 3:2 a atmosféra na hřišti by se dala krájet. Domácí hráči byli v nervech a strachu ať nestratí zbytečně body a tak jsme to na poslední 3 minuty úplně zavřeli a chodili do každého souboje na 120%. Nakonec jsme chydý náskok 3:2 udrželi a vyhráli. Všechny 3 body zůstávají tedy v Turecku a my děkujeme všem fanouškům a fanynkám kteří se na nás přišli podívat:)

- branky: Merenda D. (2x), Raška J.

- sestava: Nenička - Holub, Hůla, Klosík, Heimerle - Bernatský, Heiniš, Lucszak, Jurák - Raška, Merenda
střídající: Černošek

8. září 2013 | 5. kolo Ženklava - Hladké Životice 11:0 (9:0)

V neděli 8.9. jsme sehráli náš první zápas s Hladkými Životicemi. Soupeř byl pro nás nový a neznali jsme jak hraje, tudíž ani jak je silný.

Utkání jsme zahájili v rychlém tempu. Po první brejkové šanci přes půli hřiště jsme kopali rohový kop. Standartky se ujal kapitán a kopl ho přímo na hlavu Davida Kramoliše 1:0 pro domácí. Ze hry jsme měli očividně více a šlo to poznat po závaru v pokutovém území hostů se prosadil Jakub Raška 2:0. Po další šanci domácích se střelou s blízka prosadil Jan Bernatský 3:0. Po rychlém průniku Davida Merendy se kopal pokutový kop, který proměnil David Kramoliš 4:0. Hra se poté na chvíli uklidnila a hrálo se v klidu po další akci se s otočky a rychlou střelou prosadil David Merenda 5:0. Po dalším rohovém kopu, který se rozehrával na krátko se do pokutového území dostal Jan Bernatský a v pádu zvýšil vedení na 6:0 pro domácí! Do poločasu jsme přidali další 3 góly. Poločas tedy skončil 9:0 pro domácí.

O poločase jsme si řekli co zlepšit a kde nedělat chyby a šli jsme do druhé půle s cílem neinkasovat. Ve druhé půli jsme už hráli v klidu a nehnali jsme se do útoku. Přesto jsme dokázali ještě 2x skórovat a zvýšit naše vedení na 11:0. Měli jsme i dalších pár šancí. Ke konci zápasu měl soupeř dvě drobné šance, které neproměnil a tak jsme mohli slavit vysokou výhru 11:0 a čisté konto.

Po zápase přišel čas děkovačky fanouškům kteří si našli čas se na nás podívat a bujarý pokřik vítězů. Sláva vítězům čest poraženým :) Děkujeme za podporu fanoušků! :)

- branky: Kramoliš D. (4x), Bernatský J. (3x), Merenda D. (3x), Raška J.

- sestava: Nenička T. - Holub J., Hůla L., Klosík D., Heimerle A, - Jurák M., Lusczak V., Kramoliš D., Bernatský J. - Merenda D., Raška J.
střídající: Černošek M.