Facebook

Stránky žáků

SPONZOR

ASOMPO logo

REKLAMY

Hrajeme IV.třídu sk. A okresu Nový Jičín

Kde nás najdete

Chcete-li si naplánovat trasu k nám, klikněte na odkaz pod mapou Zvětšit mapu a do pole A zadejte svou adresu. Stačí pak kliknout na tlačítko vyhledat trasu.
Zv�t�it mapu

Výsledky

Bartošovice

Studénka

Nová Horka

Bordovice

Konečná tabulka

Hlasování o nej. hráče

20.DUBEN 2008 - zápas s Bartošovicemi

Hezké sobotní odpoledne vám přejeme z Ženklavského fotbalového stánku "MEZI TOPOLY". Na úvod jedno nepříjemné překvapení pro všechny fanoušky oranžových ďáblů ze srdce Moravy, protože stadion už není "MEZI TOPOLY". Údajně snad z bezpečnostních důvodů a stáři těchto kolosálních stromů byly pokáceny a snad někteří mají čím topit snad na dalších 5 let. Takže pro ty, co přišli dnes shlédnout pro Ženklavu první kolo jarní části, tak na ně tady čekala měsíční krajina.
Takže dnes hostí naši borci Bartošovice a utkáním vás provedu já, Franta Nalej. Hezký podvečer, dnes tady se mnou bude koukat trenér Baníku Ostrava pan Karel Večeřa. Dobrý den. "Hezký podvečer přeji". Vy jste hráli už včera s Českými Budějkami a úspěšně, takže gratulace na úvod. "Díky, tak ano vyhráli jsme 2:0, ale nebyl to bůh ví jaký výkon, navíc nám pršelo celý zápas, ale diváků přišlo dost, škoda jen že jsme jim nenabídli líbivější fotbal. Ale věřím, že dnes si to všichni vynahradí a Ženklava zvítězí, i když jsou favoritem Bartošovice."
Takže reflektory, které se musely z dřívějších topolů přemontovat na sloupy se zahřívají a týmy se rozvičují. Na první pohled vidíme hned několik nových tváří a věříme, že i posil, v krásných oranžových dresech. Od Životických klokanů tady máme Orla a z anglického West Hamu nás posílil Lumír Dorotík. Takže si řekněme sestavu domácích. V brance: Osel, obrana: Holiš, Mates, Hykel V., Sopy, záloha: Jari kuri, Orel, Hykel P., Pája útok: Ivoš a Lumír. V brance chytá Osel, protožeFilass nemohl odmítnout nabídku ze zahraničí a tak zkouší štěstí v nižší, ale za to lukrativnější soutěži. Nicméně NIC MOC zatím. Co říkáte na sestavu a nové posily pane Večeřo? "Tak dalo se to čekat, že budou hrát "Plaček systém", protože přece jenom jsou na to zvyklí a nechtějí zkoušet nic, čemu nerozumí a taky je třeba vyzkoušet nové posily. Viděl jsem hrát Orla a to je reprezentační hráč, takže obrovská pomoc a Dorotík ten sice není moc známý, ale v Anglii má průměr gol na zápas, takže uvidíme co předvede. No a Filass, to je smolař, kariéru před sebou, kolena už to mají za sebou, no uvidím jak to dopadne."
Tak vše je připraveno a my si v rychlosti připomeneme sestavu hostí: v brance nevím, obrana: taky nevím, netuším, neznám a toho už vůbec ne záloha: nic moc, bída, toho jsem ještě neviděl a tamten se škrábe v řiti, útok: to je snad nějaký špatněl nebo něco a k němu nějaký jouda. Tak a vše je připraveno k utkání. Pan rozhodčí Řezník začal první letošní utkání I.ligy mezi Ženklavou a Bartoškama (na podzim to byl děs). Domácí se ujímají taktovky a zatím kombinují bezchybně ve středu pole. Je vidět zkušenost nových hráčů a dobré zapracování do týmu. Záložní řada slušně spolupracuje s obranou i útokem a zatím se můžeme kochat slušným ligovým fotbalem týmu z vrchu tabulky. Několika útočnými vpády se prezentují orangejokers. Ale pozor po jednom v nich zahrávají hosté nedovoleně na Ivoše tuším v šestnáctce a sudí ukazuje na bílý puntík. Je to penalta a kdyby Ženklava vyhrávala 1:0 takhle brzo to by bylo něco. Míč si staví Přemet. Hrobové ticho, ani ten list nezašustí, vlastně není na čem. Přemet se rozbíhá………… to je idiot!!! Gólman vytěsnil prudkou střelu na břevno a gól nepadl. Tak to je smůla co provádí naše kluky. Stane se Přemečku, ale příště si už nekopneš. Ach jo. Cca 16 000 diváku teď prožívá zklamání, ale hraje se dál. Domácí stále nepůjčují míč hostům a troufám si říct, že nikdo nepřišel sjetý na krupicu, protože hra je dobrá. Je asi polovina poločasu, takže čtvrtina zápasu, pro některé zhruba 22. minuta a Orel zakombinoval s Přemou ve středu a vysunuli Lumíra do křídla, ten centruje a míč si našel vysoko letícího Orla a ten hlavou usměrňuje míč do brány.

Je to krásný góóóól a autorem je kombinace celého týmu s koncovkou toho ftáka. 1:0

Teď je důležité se nezatáhnout a hrát stále to isté. No zdá se mi, že po brance se domácí bojí hrát to co do teď a nechávají hodně prostoru hráčům v bílém. Netrvá dlouho a hosté se víc tlačí do šestnáctky a hlavně do ohrožení branky, kterou střeží Rada. Zatím stačí zažehnávat nebezpečí obrana ve spolupráci s brankářem. Gól! Teď se na chvíli k nám před bránu nastěhovali Bartošovic kluci a sérii nepřesných odkopů zakončují střelou do brány. Škoda toho, věřil jsem, že do poločasu to vydržíme a neinkasujeme. Hraje se nahoru dolů a někteří zdá se, to fyzicky nezvládají. No to bude chtít potrénovat chlapci a ne sedět každý víkend v knajpě. Až na pár nepřesných střel ze střední vzdálenosti už nikdo víc nezahrozil a tak sudí Řezník ukončuje první půli, která skončila smírně 1:1.

Jak jste viděl první poločas pane Večeřo? Pojďme si projít pár šancí s digitální tužkou, ale až po reklamní přestávce…….

Naše fanynky

"Takže viděli jsme pár slibných šancí, zejména neproměněnou penaltu a v závěru i střelu Jardy Plačka, který to vzal i s krtkem, bohužel nespadlo to tam a za to se platí - ve fotbale góly, takže zatím pěkný fotbal a remíza 1:1."
Uvidíme, s čím přijdou kluci do druhé půle. Od maséra domácího týmu jsme se dověděli, že nastupují bez střídání, takže pojďme na to. Tady na stadión dorazilo vcelku početné shromáždění fanoušků a to i přes to, že zápas je vysílán v TV.
Bohužel druhá půle začala podobně jako skončila ta první a více ze hry mají hosté v bílém. Hru rozehrávají od zadu a jejich kombinace zatím ztroskotává na obraně, kterou vede Mates. To je změna proti podzimní části, bo Jarda Klepáč, opora našich zadních řad si v přípravném utkání pochroumal koleno. Domácí Ženklava se snaží přitvrdit zejména u postranních čar a to je správně, jen je řežte přes nohy, liga je liga.
A zdá se, že bude problém, protože hosté vsítili branku a otočili stav utkáni na 1:2. Abych pravdu řekl, nevím jak padla tato branka, protože jsem se musel postarat o jednu organizační věc. Zjišťoval jsem, zda nedošlo pivo. (mimochodem ... zatím nedošlo). Tak to bude těžké srovnat. Na klucích jde vidět, že nejspíš bez porce štěstí nebudou mít síly na vstřelení srovnávacího gólu, navíc když zrovna teď po nejistých zákrocích obrany hosté nastřelili tyč, na tyč vytěsnil Osel kopytem a drží naději. Posledních několik desítek minut hra plyne jako přes kopírák. Ženklava zakombinuje od obranné řady, ale přechod až na útočné tykadla je zkažena finální přihrávkou a tak opět alou zpátky bránit protiútok.
Ženklava má k dispozici standartku v podobě přímého kopu a míč si staví Orel. Jestli dobře vidím, ale míč skončil v náručí brankáře. Byla to technická, ale málo razantní střela. Hosté jdou do protiútoku a střela … opět tyč, ale míč se odrazil přímo na kopačky hostů a pro ně nebyl problém dorazit míč do prázdné brány: 1:3. No tak to už je konec asi všem nadějím. Třetí gól jako by už byl definitivní tečkou pro domácí a Bartošovicím už stačí jen kontrolovat hru. A pozorujeme střídání: z hřiště jde Ivoš a místo něj nastupuje Zdena Plačků. V druhém střídání jde z hřiště Lumír Dorotík a místo něj nám dobrý známý kanec Míra Žilinec - ten co nezná bolest ani strach. A hned plní úkol drsného hráče a notně ztěžuje život protihráčům a kolikrát i spoluhráčům na trénincích. A tak Bartošky už nepustily naše oranžové hochy do ničeho nebezpečného a odváží si tři body a vítězství 1:3. Pane Večeřo, co říkáte na tohle utkání? "Tak věděli jsme o kvalitách Bartošovic, ale pro mě je sympatický výkon domácí Ženklavy, zejména v první půli. Ve druhé jim scházela ta fotbalovost a přesnost. Ale musíme říct, že výsledek je trošku krutý, protože si myslím, že dřeli jak "Plaček v lese"! Holt smůla."

Nezbývá než souhlasit a já se s vámi také loučím, protože se jdeme opět přiožrat, jelikož ta bečka se musí dopít. Loučím se s vámi a snad příští utkání ve Studénce skončí radostněji. Mnoho zdaru a Pavle už to čepuj… zdravím F.Nalej (npa)

28.DUBEN 2008 - zápas ve Studénce

Hezké sobotní odpoledne ze Studénky. Zdraví vás Franta Nalej a přímý přenos z fotbalového utkání mezi domácí Studénkou a hostující Ženklavou. Místní stadion je opravdu slušný a trávník je kapku lepší, než na jaký jsme zvyklí. Dnes máme vskutku vzácnou návštěvu a to Franka Lamparda z Londýnské Chelsea. Udělal si čas a přišel povzbudit svůj oblíbený klub z Moravy. Trápí ho mírné zranění kotníku a proto je tady s námi, a protože před chvílí skončil obrovský boj o Anglickou Premiere league mezi Chelsea a Manchesterem Utd., určitě nám má co říct. "Zdravím všechny fanoušky Ženklavy, já umím perfektně česky, protože jsem v mládí studoval fotbalovou školu tady u vás v ČR. Právě mi volal Peťa Čech a sdělil mi skvělou zprávu a to, že jsme porazili Manchester 2:1, takže boj o titul je stále otevřen."

Tak to bude mít Mates radost :-). Ale pojďme k dnešnímu utkání. Oba týmy jsou zhruba na stejné úrovni v tabulce a podzimní střetnutí dopadlo víťezně pro tým z kolébky chlastání a fotbalu ze Ženklavy. Dnes je situace podobná, oběma týmům se zrovna moc nedaří, a tak uvidíme spíš bojovný fotbal než kombinační hru.
Domácí nastupují v modrých dresech a naši samozřejmě v oranžových. Náš host se mě ptá, jestli by si mohl jeden odnést domů, no zkusím to s Fazym domluvit. Sestava pro dnešní duel: v bráně Osel, obrana: Radek H., Mates, Hykel V., Martin S., v záloze Plaky, Orel, Hykel P., Pája a v útoku Lumír D. a Mirek Ž.. Na lavičce jsou připraveni Ivoš a Hykel L.. Dnes je tu "přehyklováno". Jedinou výraznou změnou v týmu jsou Víťové kopačky, protože opustil svou soukroumou firmu (gumotextil) a musel se podřídit sponzorům a koupil si nějaké levné šunty (asi z Polska).

Poločas začíná a kluci naši střízliví se na chvíli chopili taktovky. Ne moc na dlouho, hraje se zhruba ve středu pole. Ale nedaří se kombinace, buď nejsou zvyklí na tenhle formát hřiště anebo prostě nemají svůj den. Domácí se tlačí před bránu a naše obrana má co dělat, aby je udržela od Osla co nejdál. Ale ten dnes vypadá kupodivu přesvědčivě. Teď zachránil jisto jistý gól. Po centru přes šestnáctku se modří prosadili do zakončení, ale náš gólman neuvěřitelným zákrokem zabránil ve skórování. A dodalo mu to sebedůvěru. Ale je tu další z akcí modrých, která končí míčem v naší síti. Obrana nedokázala míč odstranit a jedná z dorážek skončila v síti.
Na druhé straně se chce prosadit Přemet, ale trefuje jen tyč, ovšem Mirek z druhé vlny nabíhá na dorážku... a míjí bránu. Škoda, to by nás mohlo mrzet, ovšem tyhle střely jsou dost těžké trefit. Máme tu konec poločasu a zatím prohráváme 1:0.

Jak jste viděl dnešní poločas vy Franku?: "No tak čekal jsem kvalitnější hru a hlavně lepší hru v obranné části a vlastně každá akce postrádala přesnost. Snad nám druhá půle ukáže lepší hru, jinak jsem zde jel zbytečně."

Naše fanynky

Do druhé půle přichází sestava nezměněna a bohužel i hra není o moc kvalitnější. A stalo se přesně to, co si nikdo nepřál. Inkasovali jsme gól na 2:0.Bohužel, prostě nám chybí přesnost a nápad. Teď se jeden nápad zrodil, kde jinde, než na nohou Orla, který nakopává centrovaný míč před bránu a Přemeček protrhl smůlu a hlavou snižuje na 2:1.Gól naše "orangejokers" nabudil a podle mého začali víc makat a věřit v další gól. Najednou je vidět víc pohybu a víc šancí i střel. Ovšem otevřená obrana je ten risk, který musí podstoupit, aby utrhli bodík tady ve Studénce. Tohle vyústilo v gól, který domácím dává jistotu tříbodového zisku a zvyšují přízemní střelou na 3:1.
Ve druhé půli vystřídal Mirek Ivoše a Lumíra Hykel L. Takže zápas končí a to opět neúspěšně pro Ženklavu prohrou 3:1. Na jaře ještě nevybojovali žádný bod a myslím, že na dnešním pozápasovém banketu nebude moc vířivá náladička.

Co by jste řekl k tomuhle výsledku, Franku?: "Tenhle scénář je velmi častý. Vy se snažíte hrát a nakonec vás uzemní třetí gól a vy jen můžete litovat toho, co jste zkazil a co se dalo udělat lépe. Dnes kluci jako celek nepředvedli ten výkon, za který by si zasloužili bodovat, i když individuálně to nebylo zas tak zlé."

Příště to snad bude lepší a jestli přežijeme ve zdraví dnešní večer popíjením minerálky a keců kolem dnešní prohry, tak se uvidíme zase příště. Snad tam někdo vezme alespoň lahváče... Takže zatím čus F. nalej npa:-)

10.KVĚTEN 2008 - zápas v Nové Horce

Zdraví vás Franta Nalej a další utkání, kdy prověří Ženklavský celek Nová Horka. Neměl jsem v plánu psát vůbec nic kvůli jistým blbým připomínkám, ale nakonec jsem se rozhodl, že něco pisnu i když v tom žádná sranda zrovna nebude. Dnes to nebude tak jako vždycky, ale kapku jinak. V krátkosti shrnu dnešní zápas s Novou Horkou a pak bych zkusil napsat ke každému hráči zvlášť něco konkrétního, tak jak jsem to viděl já z lajny a vy pak můžete psát reakce na to.

Začali jsme dost aktivně, ale střelecká nemohoucnost se stále z kopaček ze Ženklavy nesmyla. Zkrátka, šancí milion, ale prd s toho a navíc téměř žádná z šancí nekončí ani střelou ani rohem, ale zdupanou přihrávkou. První gól vstřelila Horka, když Radovi v brance skočil balón, který neudržel a následovala dorážka. To je první poločas. 1:1 Přemet tuším, snižuje po solidní akci. 2:1 po nedůrazném odkopnutí dorážka k tyči.3:1 opět odražený balón na šestnáctku a přesná střela k tyči. 3:2 Víťa snižuje krásnou střelou pod břevno. 4:2 přímý kop ze strany a chybička Rady, ovšem nechápu některé, kteří ho za to jebou. A konec.

Teď teda bych se pokusil o tu kratičkou kritiku ke každému hráči ze zápasu Nová Horka-Ženklava. Vezmeme to od zadu, klasicky.
Rada Bjaček: oproti minulému zápasu nepodržel a udělal pár chyb, to je pravda a taky je pravda, že lecos chytil a měl téměř všechny centry i rohy a dokonce si i začal řvát. Když udělá někdo v poli chybu, tak se akorát ztratí balón, to je vše. Když udělá gólman chybu, tak je z toho většinou blbý gól, ale pak potřebuje podpořit a né že se do něj někdo pustí a začne mu nadávat. Ať si to jde chytrolín zkusit sám. Vůbec bych se nedivil, kdyby už Rada nepřišel. Taky by se mi to nechtělo poslouchat.
Radek Holiš: nepřesné rozehrávky a horší zpracování, na druhou stranu se zlepšuje zápas od zápasu a obranné zákroky jsou čím dál víc přesvědčivější. Chybí včasný přístup k hráči a víc sebevědomí. Jinak fajn.
Hali Dali: pro mě jeden z nejlepších hráčů současného týmu. Skáče do střel, je rychlý, zodpovědný a dává do toho vše, hasí požáry. Snaží se hecovat a trochu řídit lidi před sebou, nejsou s ním problémy. Na druhou stranu horší rozehrávka a drsnější zákroky, které mu často prochází neodpískané, ale jak říkám, pro dnešek nejlepší hráč.
Pacy: po dlouhé době na hřišti, má skvělý přehled a přesnou rozehru. Snaží se řídit obrannou řadu a je slyšet, je to vůdčí typ. Horší už je na tom rychlostně a fyzicky. Ale to by stopérovi nemělo zas až tak vadit.
Klepy: taky dlouho nehrál, od minulých zápasů se mi zdálo, že se zlepšil, zpřesnil hru a dost se snaží. Pro mě už je horší, že nemá stoprocentní odhad na situaci a je kapku laxní, chtělo by to chodit víc do těla a přitvrdit i když na ty roky…
Jarda Plačků: už dlouhou dobu to není ten Jára, kterého známe z dob jeho příchodu. Na jeho kvality celkem často ztratí balón špatnou přihrávkou a to vracení u krajních záložníků (u všech) bych taky čekal aktivnější. Jinak je to určitě kvalitní hráč a umí vybojovat balón, umí vystřelit a lecos vymyslet. Myslím, že mu chybí ten pravý klid v hlavě a soustředit se pouze na hru. I když od podzimních bojů ho musím já osobně pochválit, že už začal celkem držet hubu….
Orel: další z těch, kteří tvoří hru a je hlavní pilíř ve středu pole, nahrávky jsou přesné rychlé a ty jeho chapadla lecos vybojují a umí zamotat hlavu soupeři, centry a tvorba hry jsou jeho předností, ale právě tu jeho hru někteří hráči neznají a neumí s ním spolupracovat. Chce to mít s ostatníma trpělivost a nevztekat se, aby zjistili co od něj čekat a pak by to snad mohlo jít.
Vítezs: Technik, přihrávky tak půl na půl, časté ztráty balónu a pomalejší rozehrávka. A když už kope rohy, tak by ten balón měl letět a ne tam padat na přední tyč jako javorový list. Naopak si zase umí někdy narazit a hlavně je to dobrý střelec ze střední vzdálenosti. Trošku bych ještě zlepšil pohyb bez míče.
Pája: umí podržet míč, ale co je mu to platné, když následuje nepřesná přihrávka, umí použít tělo ve hře a má solidní kličku a myšlenky, ovšem realizace vázne. Asi to není klasický útočník, podle mě byl platnější v zadních řadách. Možná by pomohlo větší soustředění na hru.
Ivoš: svou výškou umí stáhnout míč ze vzduchu, a proto když je na hřišti, tak má smysl sem tam házet míč vrchem. I v nohách má slušnou potenci a brejky jsou jeho hra. Chtělo by to trošku fyzičky. Víc nejde vyčíst, protože pro zranění střídal.
Křemeček: Chce moc moc hrát, chce běhat, chce si narážet, ale kromě orla si to s nikým není schopný dát a taky ho brzy omrzí ta aktivita, když vidí, že ostatní nesdílí s ním aktivní a rychlou hru. Stejně jako Jára hledá ztracenou formu a měl by být on tím kdo začne hecovat kluky a bude vymýšlet gólové situace. Díky slabší postavě nevyhrává souboje a na jeho kvality dost často ztrácí míč při zpracování, ale to platí o všech.
Zdena Plaček(přišel během hry): dlouho předlouho nebyl na trenalu a proto kritika asi nemá smysl. Nicméně slušná hra, horší je orientace ve hře.
Mireček Ž.: (přišel během hry a odešel během hry): za tu chvilku co tam byl mě hodně překvapil, je to opravdu živel a to my potřebujeme, potřebujeme tu hru prostě oživit a když ho někdo usměrní a ukáže mu co má dělat, kam má dat míč, tak je dost velká pravděpodobnost, že to úspěšně udělá. Opravdu mě překvapil techničností a kvalitní přihrávkou, škoda jen, že nemohl být dýl na place.
Martin S.(přišel během hry): výška je jeho plus, je dobrý ve vzduchu. Pro tento zápas se zlepšil a asi to bylo tím, že nehrál od začátku. Snažil se a byl to v poslední době jeden z kvalitnějších výkonů. Nicméně bych od něj čekal větší důraznost a také úspěšnější odstranění míče z šestnáctky, když to tam hoří.

Takže to je vše.X. Napsal jsem to tak, jak jsem to viděl a tak jak si myslím. Bylo by dobré, aby jste se k tomu vyjádřili v knize návštěv na našich stránkách. Dneska to nepíšu jako Franta Nalej ale jako F.K. Snad nebude nikdo uražený nebo cokoliv jiného. Tohle je pouze můj názor a napsal jsem ho jen proto, že mě baví tady psát a prostě už jsem takový kritik no. Takže zatím hoj a sejděte se zase na tréninku jako minulý čtvrtek.

22. ČERVEN 2008 - zápas s Bordovicemi

Po celkem dlouhé době jsme zpět s naším starým dobrým fotbalem. Že jsme tak dlouho nebyli slyšet v médiích má několik příčin a to protest za smutné výsledky a výkony, pak dále někteří redaktoři museli odjet do Rakouska a Švýcarska a v neposlední řadě menší zranění jednoho z redaktorů.
Tak tedy dnes si před posledním zápasem sezóny s Bordovicemi shrneme předposlední kolo s Mošnovem a pak se pustíme na novinky a přímo na utkání.

Mošnov byl posledním týmem, kde jsme měli velkou šanci vyhrát a to se i povedlo. Sice nám k tomu letci z Mošnova výrazně pomohli, ale i úspěšnost zakončení byla obdivuhodná. Tento zápas skončil nevídaným výsledkem 10:2 pro Holandské dresy a to snad nikdo dlouho nepamatuje. Nejvíc si zastřílel Petr Drozd, který před svým střídáním stihl dát tři branky, dále to byli po dvou gólech Zdena a Přema a po jednom gólu přidali Mira Žilinec, Dalibor Matula a Lumír Dorotík. Nicméně jednou do vlastní sítě zakončoval Radek Holiš. Úspěšně! Ovšem výkon, který předvedli hráči na hřišti neodpovídá výsledku, ale na to se nehraje, obzvlášť když jsou dva zápasy do konce. Ale kluci můžou být rádi, že si zastříleli a nejvíc možná Dalibor, protože ten se trefil jako jeden ze stoperské dvojice poprvé v kariéře - teda podle jeho slov. Ale on je známý svou profesionalitou a klidnou povahou, takže žádné bujaré oslavy v barech čekat nemůžeme. Tak to by byl Mošnov a dnes se pustíme opět doma na Bordovice.

Bordovice jsou pro nás známý tým a nikdy toto utkání neproběhlo bez nějakých konfliktů nebo přinejmenším gólové přestřelky a zamotaném ději utkání. Vynikají docela slušným fotbalovým myšlením na čtvrtou třídu a docela slušným nasazením. V šatně domácích zase jsou slušné individuality, ale souhra poněkud vázne. Snad se to po minulém výprasku 10:2 ustálí.
Hosté nastupují v tmavých dresech a naši… v jakých jiných než…. Ještě před začátkem si zkusíme říct sestavu domácího týmu. V bráně Rada Bjaček, obrana zleva bc.Pája, Dalibor, Jara Klepáč a Martin, záloha zleva Jara Plače, Křemelek a Víťa, který se vrátil po zranění kotníku no a útočné tykadla spolu s hrotovým sosáčkem Mira, co přišel skoro pozdě, Orel co ještě nenatahoval síť a Lumír co nevím co.
Hra se nese na útočných vlnách ženklavských borců, sice je tam polovina přistěhovalců, ale co se dá dělat, když nikdo jiný nechce hrát a piškotový gang si radši dá dýmku míru, ale obrana Bordovic zatím odolává. Hra je kvalitní a ani nerovný terén tak jako jindy nedělá hráčům až takové problémy. Možná stojí za zmínku říci, že dnes je kapku tepleji asi kolem 43°C ale ve stínu, takže takový průměr pro Turecko. Blíží se polovina poločasu a Jarda Plaček si potáhl balón na střed šestnáctky a následně si ho přehodil na svou jinak levou levou nohu a střílí né moc povedenou střelu, jenže ta končí v síti. Je to šťastná branka a Aláh nám opět ukazuje, jak je pro Turky mocný. Takže po opravdu kvalitní hře - 1:0. Hra se odehrává vesměs uprostřed pole a brankáři nemají zase tak moc práce. Útočná snaha domácích trochu polevuje a Bordó si vytváří tlak. Blíží se konec poločasu a nedůslednost obranné řady je příčinou toho, že hosté srovnávají na 1:1, když nechali z brankové čáry odcentrovat jak se říká do ohně a tam nepokrytý hráč s chladnou hlavou zakončuje. Je to škoda takhle před koncem poločasu.
Do šaten se jde za stavu 1:1.

Do druhé půle hráči nastupují ještě ve větším vedru, teď je na teploměru 43,2°C a už v šatně šlo vidět, jak toho mají všichni už plné zuby. Ale staré přísloví říká, když říkáš, že už nemůžeš, tak ještě osmkrát můžeš. Sestava nezměněna a hra se nám opět líbí. Takhle nevypadá fotbal čtvrté třídy, ale troufám si říct, že s tímhle by si čutli i v okresu. Možná. Přechody do útoku se daří. Kluci si asi už na sebe kapku zvykli a vidí se i na 6m, dokonce přihrávky jsou vcelku přesné. "To bude tím vedrem, bo se jim nechce běhat, tak si to dávají radši přesně", slyším tady pode mnou od majitele klubu a funkcionáře Pepy Bartoně. Je to známy chovatel šlechtěných koní a jeho finance bohatě plní kasu fotbalového klubu v Ženklavě. Jen pro zajímavost, v posledních pár letech se zajímá i o psy. Ale věnujme se hře, protože Petr Drozd zakončuje střelou akci domácích a ti se ujímají vedení 2:1. Jak nečekané. Bordovice zatím skórují jen z ofsajdových pozic, ale my máme na lajně své lidi. Chybu obránců a pokus o průnik zachraňuje až Rada Baček. Byla by škoda to tak lehce pustit jako poslední zápas v Bordovicích. A máme tady pojistku v podobě třetího gólu, kterou tento zápas zpečetil střídající Karel Macháč, jenž lobem přehodil dvoumetrového brankáře hostí.
takže to máme 3:1. Ještě jedna gólová šance a v ní opět Karel, ale nestačil dokončit blafák brankáři. A máme konec a tak trošku překvapivé vítězství 3:1 Ženklavy nad Bordovicemi.

Musíme uznat, že dnes hráli všichni dobře a byl to pohledný fotbal a kdo tvrdí, že ne, tak je podle mě lama. Loučím se s vámi a konec sezóny zakončí naši hráči v pátek příští týden v přátelském utkání proti starým pánům a to bude na krev. Takže se mějte a zase příště na české verzi eurosportu se těší Franta Nalej npa).

Konečná tabulka

PořadíTýmZápasyV - R - PSkóreBody
1.Petřvald n.M. B1816 - 1 - 166:2049
2.Bartošovice1813 - 1 - 454:2440
3.Bordovice1810 - 3 - 552:3333
4.Nová Horka189 - 0 - 958:4327
5.Ženklava187 - 3 - 841:4524
6.Bernartice n.O.187 - 2 - 933:4423
7.Studénka B187 - 2 - 928:4023
8.Hostašovice185 - 3 - 1027:4018
9.Životice184 - 3 - 1125:4515
10.Mošnov183 - 0 - 1516:669

Hlasování o nej. hráče

Konečné pořadí k 26.6.2008:

Po sedmi kolech (38 hlasů)
PořadíHráčBody
1.Hykel Přemysl53
2.Bjaček Radek50
3.Matula Dalibor47
4.Plaček Jaroslav42
5.Drozd Petr34
6.Mihalík Pavel23
7.Hykel Vítězslav22
8.Dorotík Lumír18
9.Paciorek Roman15
9.Klepač Jaroslav15
11.Plaček Zdeněk11
12.Žilinec Miroslav5
13.Holiš Radek4
14.Sopuch Martin3

26.ČERVEN 2008

Ta sezona ještě neměla skončit. Začalo se dařit - nakonec to odnesly Bordovice. Odnesly si porážku 1:3 !!! Komentář k tomuto našemu vydařenému zápasu si přečtěte tady, od Franty Nalej, ktarý se opět po krátké odmlce ozval.

Ostatní výsledky:
Hostašovice - Studénka B 4:1
Životice - Bartošovice 1:5
Bernartice - Nová Horka 3:2

A takto vypadá konečná tabulka.

Jinak gratulujeme Přemovi Hyklovi v anketě o nejlepšího hráče. Konečné pořadí vypadá takto. Přemo, to bude drahé !!!

17.ČERVEN 2008

KONEČNĚ !!! Odnesl to Mošnov - 10:2. Konečně jsme si vzpomněli na to, jak dávat branky. Ještě to natřít příští týden Bordovicím.
Ostatní výsledky:
Studénka B - Petřvald n.M. 2:2
Bordovice - Nová Horka 3:2
Bartošovice - Hostašovice 4:0

15.ČERVEN 2008

Bohužel další porážka, tentokrát doma s Hostašovicemi 0:3. Je to asi letos prokletí. Šance jsou, ale branka ne a ne padnout.
Ostatní výsledky:
Studénka B - Nová Horka 1:3
Mošnov - Životice 1:3
Bartošovice - Bernartice 2:2

3.ČERVEN 2008

Odehráli jsme teda další dva zápasy a je vidět zlepšení - alespoň výsledkově. Nejdříve prohra v Petřvaldu - 3:0 (to se ale trochu čekalo), pak ale přišlo zablýsknutí na lepší časy - remíza s Životicemi 2:2 v Životicích. Věřím, že v dalším zápase doma s Hostašovicema již plně zabodujeme !!!
Výsledky ostatních odehraných zápasů:
Nová Horka - Bartošovice 4:1
Bordovice - Životice 3:0 k.
Bernartice n.O. - Studénka B 2:0
Mošnov - Hostašovice 5:3
Petřvald n.M. - Bartošovice 3:0
Mošnov - Bordovice 0:3

20.KVĚTEN 2008

Takže jsme odehráli další nepovedený zápas a s Bernarticemi n.O. jsme prohráli 2:4. Franta Nalej byl tentokrát "nějaký rozlítaný", takže komentář chybí. Tedy něco až z dalšího zápasu.
Ostatní výsledky:
Životice - Hostašovice 0:3
Studénka B - Bordovice 2:3
Mošnov - Petřvald n.M. 1:5

16.KVĚTEN 2008

Přečtěte si komentář z nepovedeného zápasu v Nové Horce od našeho reportéra Franty Nalej.
Ostatní výsledky:
Studénka B - Bartošovice 2:1
Petřvald n.M. - Životice 5:1
Bordovice - Hostašovice 2:2
Mošnov - Bernartice n.O. 0:3

5.KVĚTEN 2008

My měli volno, ale další mužstva nezahálela. Výsledky:
Hostašovice - Petřvald n.M. 1:5
Životice - Bernartice n.O. 1:2
Mošnov - Nová Horka 2:5
Bartošovice - Bordovice 3:1

1.KVĚTEN 2008

Franta Nalej zaslal komentář, takže počtěte si o nepovedeném zápase ve Studénce.

28.DUBEN 2008

Ve Studénce se nám opět nezadařilo, takže jsme si odnesli porážku 1:3. Další výsledky:
Nová Horka - Životice 3:0 kont.
Bordovice - Petřvald n.M. 1:2
Bernartice n.O. - Hostašovice 3:1

20.DUBEN 2008

2. jarní kolo přineslo tyto výsledky:
Petřvald n.M. - Bernartice n.O. 3:2
Hostašovice - Nová Horka 2:1
Mošnov - Studénka B 1:0
Ženklava - Bartošovice 1:3 Komentář k tomuto našemu nepovedenému zápasu si přečtěte tady, autorem je náš Franta Nalej !!!

16.DUBEN 2008

Bylo rozehráno první jarní kolo, které přineslo tyto výsledky:
Studénka B - Životice 2:2
Nová Horka - Petřvald n.M. B 1:3
Bordovice - Bernartice n.O. 6:1
Mošnov - Bartošovice 0:5