Facebook

Stránky žáků

SPONZOR

ASOMPO logo

REKLAMY

Hrajeme IV.třídu sk. A okresu Nový Jičín

Kde nás najdete

Chcete-li si naplánovat trasu k nám, klikněte na odkaz pod mapou Zvětšit mapu a do pole A zadejte svou adresu. Stačí pak kliknout na tlačítko vyhledat trasu.
Zv�t�it mapu

Sezona 2010 - 2011

2.Kolo - Studénka | 3.Kolo - Vlčovice B | 4.Kolo - Tichá B | 5.Kolo - Straník | 6.Kolo - Skotnice B | 7.Kolo - Veřovice B | 8.Kolo - Mořkov B | 9.Kolo - Hodslavice | 10.Kolo - Bernartice n.O. | 11.Kolo - Lubina | 13.Kolo - Studénka | 1.Kolo - Hostašovice | 12.Kolo - Hostašovice
------------------------------------------------------------------------------------------------------

31.ŘÍJEN 12.kolo Hostašovice

Dnes to bude mít jiný formát, dnes to zkusíme rozlučkově s podzimem, takže asi moc srandy nebude J …
Jsem zklamán …(zápas).

Jsem velice zklamán celkovým výsledkem tohoto dvojzápasu s Hostašovicemi. Opět si můžeme jen říkat u piva, jak jsme to všechno posrali a kde jsme teď mohli být kdyby nebylo těch remíz. Jenže kdyby, kdyby … Jsem z toho otrávený. Body fuč, vítr foukal jak idiot a moje vytěšená pyrošou zůstala zase schovaná v autě a z toho vyplývá, že lidem jsme ten letošní podzim moc nevěnovali a nezpříjemnili.
Jsem potěšen …(zápas).

Za pozitivní postřehy bych zdůraznil slušné nahrazení dvou obránců v poločasu, kdy ze hry odešel Ondik a Dalibor a na jejich místo naběhli, Kongo (megafon) a Zdena (kůrka), který vůbec poprvé nastoupil za tým oranžových hochů. Tuto situaci využili oba, a myslím že převládalo víc kladných bodů než záporných. Dalším mezníkem, který si asi vytýčil Mirek K. sám pro sebe, bylo splnění gólu na zápas. Tuto sérii tento talentovaný „starší odchovanec“ splnil a už po páté v řadě vstřelil branku. Gratulujeme. Za další plus bych hodnotil vůli týmu ke konci zápasu o zvrat utkání. I když nešlo vše dle našich představ, viděl jsem jak tým chce urvat všechny tři body. Chválím … Další kladná informace mně jaksi nenapadá …
Děkujeme kočímu …

Poděkování patří v prvé řadě Jardovi za trénování v této sezóně. Když se ošklivě zranil, chytil se toho a tréninky byly fajn. Trávil nějaký ten čas, aby to vše kolem zápasu mělo smysl, aby to mělo řád. Chtěl bych vidět jiné kluky, jestli by se toho ujali a i když se skoro nemohl pohybovat, pořád pomáhal, aby ženklavský fotbal nezakrněl jako kdysi. Teď už se určitě těší až se plně zotaví a bude se moci konečně zapojit zpět do týmu. Je to větší ženklavák než plno jiných, kteří tady bydlí odjakživa!!!!!! No samozřejmě vedení, že jo! Máme v čem hrát, máme kde hrát, máme se kde osprchovat, máme kde posedět, máme s kým hrát a s čím hrát. Takže, díky za to pánové!!!!
Český fotbal pro fanoušky !!!

V hledišti jsem moc obyvatel Ženklavy nenašel. Důvod? Asi jich je hned několik; a to změna času + vichr možná, neinformovanost, nevýrazné výkony a slabá propagace našich barev. Za první bod může prostě smůla (já se tak těšil, že budeme dýmit), druhý bod je interní záležitost, třetí bod je záležitost přístupu všech jednotlivců a poslední bod bych si s dovolením vzal na své triko. Ale i přes to všechno jsem slyšel ty lidi jak nás ženou dopředu, jak chtějí abychom vyhráli, chtějí tři body, pořád jsou to ti NEJ. FANOUŠCI v lize. Ukažte mi letos jiný tým, na který by přišlo vždy tolik lidí. Směšnou podporu mají všude jinde. A výjezdy? Nepřekonatelné! I na výjezdech venku se v drtivé většině případů naši lidé objevují v početnějších grupách než ostatní. I když to není plný dům jako v loňském podzimu, pořád tam ti lidé chodí, pořád se tam scházejí a pořád se chodí koukat jak Ženklava hraje fotbal. A že nás někdy splujou. No a co?? My to hrajeme a děláme pro ně až potom teprve pro sebe. Nikdo z těch lidí neví co se děje kolem toho zápasu, co děláme aby to tam vše fungovalo, aby tráva nebyla škvára, aby teklo pivo a čepovala se voda J neví jak nás trenéři drtí, neví co děláme v zimě a mimo sezónu, jo to děláme pro sebe a protože fotbal je skvělý. A když přijde čas, tak tam stejně naběhneme týden co týden a hrajeme tu stupidní hru a ničíme si zdraví a necháme si nadávat a nadáváme na ostatní. Jenže když se to povede a my vyhrajeme, potom můžeme jít k těm lidem a poděkovat jim. A na oplátku si vychutnat děkovačku od nich. To snad musí být pro každého zadostiučinění. Ti lidé jsou rádi když mají kontakt s klukama, kteří tam běhali a dávali góly. Ti lidé se tam scházejí a je jim tam fajn. Sejdou se, pokecají, zanadávají si na rozhodčí, zanadávají si na hráče, dají pár piv a nějaký ten panák a jsou vysmátí. Podle mě to děláme pro ně a asi né zas tak strašně, když se tam vždy objeví několik desítek trenérů a radí a radí a radí a že to nemá význam je nezajímá. Ukažte mi, kde jinde v obci se lidé sejdou takhle společně, venku na vzduchu, pozdravit známé a kulturnosportovně se vyžít! Ať mi to někdo ukáže! Týden co týden ty lidi dostaneme na jedno místo, mezi sebe a to má podle mě taky nějakou váhu. Nemyslíte??? Proto jim všem děkujeme … Contro il calcio moderno!

Ostatní výsledky:
Mořkov B - Bernartice n.O. 1:2
Hodslavice - Lubina 1:3
Straník - Tichá B 1:3
Skotnice B - Vlčovice B 3:3
Veřovice B - Studénka 1:0

28.ŘÍJEN 1.kolo Hostašovice

Jak se zápas vyvíjel:
10min - 0:1 Víťa Hykel gól, Přema, Lumír nahrávali, super akce + pěkný přechod do útoku
17min - 1:1 vyrovnání z rohu, chybovali obránci i Mara, nízký rohový kop nikdo nedokázal odvrátit a nepokrytý útočník zakončil
19min - 2:1 chyba Mary, přehození gólmana, klasická věc, brankář zařve "mám" a nemá, to se stává. Mně třeba se to stávalo každý druhý gól :-)
20min - 2:2 Pája Mihalík pěkně k tyči, nahrál Peťa
45min - 2:3 Míra Kahánek po odraženém míči (4 zápasy = 4góly) "trma vrma, bek sa trefil, góóóól!!!"
50min - 2:4 Pája Mihalík gól, Přema přešel půl hřiště a přesně vybídl útočníka k zakončení
60min - 3:4 přímý volný kop. Ondra pro mě nesmyslně pouštěl a Mara taky. Docela směšný gól, ale viděl jsem ho i v lize. Baník dal takový gól Slávii a to Lukeš kopal skoro z půlky hřiště - co z toho plyne??? Že se to stává na všech úrovních, ale nikdo! Nikdo! Nás nebude srovnávat se Slávií a jim podobným !!! Takže se to nesmí už opakovat ju? :-)
70min - 4:4 Mara chyboval, obdobná situace jako u druhého gólu, kdy špatně odhadl situaci a nenechal Martina odehrát balón do bezpečí, prostě jako na Letné

Tentokráte jsme přijeli ve slušné sestavě, bo se vrátil do sestavy i "ten kluk z džungle" Dan Dorotíků a můžu říct, že se jevil jako jeden s nejlepších hráčů Ženklavy. Navíc na lavičku se vrátil z toulek po republice zpět trenér Jarda Ploček. Nutno podotknout, že žádné posily ani proviant nepřivezl !!! Já sám jsem se přesunul na místo zapisovatele a hodnotitele našich "borců". Ještě těsně před utkáním jsem ztratil klíč od šatny (mají docela slušné šatny, to zas jo), který mi byl svěřen, ale marně, naštěstí se našel a vše bylo v pořádku, ale to jen tak na okraj.
Vyvíjelo se to prostě úplně divně. Přestřelka jak v Sarajevu 4:4 a odváželi jsme pouze jeden bodík, což je opravdu slabý výsledek, když uvážíme, že jsme si dělali zálusk na 6 bodů z posledních dvou utkání právě s týmem Hodslavic … teda Hostašovic. Nejprve k soupeři, je to v současné době slabý tým poskládaný ze všech možných věkových skupin a mentalit. Evidentně trénink berou stylem, pojďte dáme fotbálek jednou za měsíc a dle mého názoru, kdyby trénovali jako jiný slušný tým, mohli by se dostat mnohem výš nežli jsou teď. Mají na naší ligu kvalitní hřiště, fajné šatny a zázemí, tribunu, kterou nikdy nezaplní apod. Jak je zvykem v těchto průměrných týmech, hraje u nich pouze několik hráčů a zbytek je tam jaksi na okrasu. To všechno hrálo pro nás a co my??? Nám se jich asi zželelo a místo toho aby jsme si zastříleli a konečně někoho vyprovodili z výpraskem a napravili tu ostudu z Bernartic a zároveň potvrdili bod ze Studénky tak jsme se opět sesypali a projeli vyhraný zápas.

První poločas probíhal zcela v pořádku. Kluci dali nějaké góly, což mně překvapilo ale zároveň defenzivní řada spolu s Šamachem, který dnes opravdu kouzlil :-) se nejevila jaksi….úplně jistě. Dnes šlo prostě všechno šejdrem. Dostali jsme mnoho gólů, což se nám nestává, ale zároveň jsme hodně dali a to je snad ještě zvláštnější. Pojďme dnes od útočníků:
Pája (chvalitebně mínus)- zahrál opravdu výborně, zpracovával těžké balóny a dral se dopředu. Svůj výkon korunoval dvěma góly, které vstřelil s ledovou řepou a možná tak dal vzpomenout na své lepší časy. Ale pořád šlo v jeho herním projevu vidět mnoho špatných rozhodnutí a vyhodnocení situace.
Lumír (slušná dobře)- nebyl dnes tolik vidět, ale odehrál si svoje, hej zapomněl jsem ti dát tu lékárnu.
Peťa(horší dostatečná)- zklamal mně, ono to nejde tak ani vidět, ale když si člověk píše statistiku tak jsem ani nemohl věřit kolik přihrávek dnes zkazil. Tohle pro Peťu nebyl dobrý zápas ale na rozdíl od Marka (v neděli chytá Kentaur) může v neděli ukázat, že to byl pouze omyl.
Přema (dobře)- odehrál průměrné utkání a střídal fatality s pěknými akcemi. Nejvíc mně potěšila akce, kdy proběhl téměř celé hřiště a to fakt nekecám a vedl protiútok, který završil skvělou přihrávkou a z této akce padl gól. A v zápětí mně rozohnilo, když už zase nevystřelil když mohl a opět si to posouval! O! dva! metry! blíž! a samozřejmě ztratil!!!! Přemi, víš jak to vypadá strašně? Rači to uval někam do …. Kurtů a lidi ti ještě zatleskají za střelecký pokus. Ser na góly, hraj na oko :-) Já vím co mi řekneš, "Já jsem chtěl…něco, něco.Já vím, že to chceš ale ty housle gólmanovi prostě nedáš : Prostě to uval kamsi a máš klid.
Víťa (lepší dobře)- ač se v mých spisech +- (pozn. Autora: plus, mínus) projevoval "lepší dobře" (pozn. Autora- jako školně dobře, tzn. 3 z 5ti, tzn. 2-) po utkání jsem zaslechl i hlasy, které hlásaly, že Víťa byl nejlepší hráč. A nebylo to slovo Boží. Budiž, hrál slušně. Dle mých statistik odehrál zápas na slušné úrovni a srovnal bych jeho výkon s Pájou.
Dan (chvalitebně)- hrál dobře, dlouho nebyl na hřišti a asi mu to opravdu pomohlo, protože dle mých záznamů moc nechyboval. Hlavně v první půli jsem ho mohl sledovat, bo mi cválal přímo u lajny a bohužel musím uznat, že první půli byl nejlepší z nás :-) Ve druhém poločase už jsem ho neviděl tak často u míče jako v první půli. Už dělal nějaké ty chyby, sem tam ztratil ale ve srovnání s ostatními se mi celkově líbil nejvíc. Čili ze záložní řady bych ho hodnotil jako nejlepšího pak hned Víťa, pak Přema a potom Peťa.
Tak a dále tu je Mireček (chvalitebně přimhouřená)- opět a zase dal gól. Sice šťastný, ale dal ho. Já to říkám pořád, že fyzička je základ a Míra ji má výbornou a když k tomu přičtu chuť po vítězství a gólech, chuť podpořit útok, tak se skoro sám vidím : (humor) Jen mi tam pořád vadí to hračičkování. Ale dokud mu to vychází, tak proč ne? Nicméně párkrát to i nevyšlo a byl z toho slušný průser, pozor na to!
Martin (nevím)- polevil ze svého standardu, ale né nijak zvlášť. Pořád to bylo dobré, nicméně obrana nebyla jistá a stoprocentní a jako captain a herr director obrany musí nést i on vinu a zodpovědnost za góly. Nedá se svítit a tentokrát obrana moc nesvítila a co na tom, že chybovali jednotlivci. Jste na hřišti společně stejně tak jako v pátek na partii!
Ondra(dobře)- výkon bych přirovnal k Přemovi. Nijak zvlášť nekazil, ale nebyl tak jistý jako v jiných zápasech. Nicméně chodí do soubojů, hraje hlavy, fauluje zřídka a je spolehlivý. Tento zápas nevyšel nikomu skvěle takže tak jako týmu celkově tak i Ondrovi klesla trochu kvalita.
Dalibor(dobře mínus)- odehrál průměrné utkání, balóny ho nijak zvlášť neminuly :-) několikrát pustil kolem sebe hráče a několikrát fauloval, to jo ale nebylo z toho nic závažného. Nakopávané balóny nevypadají kdo ví jak hezky ale v případě Dalibora to tak je správné. K němu to patří, stejně jako k Mirkovi kličky apod. tak Dalibor hraje tímto způsobem. Já mu to za zlé nemám ale uznávám, že hra po zemi se mi líbí víc.
No a nakonec Šamach, Mara(nedostatečná)-ač nerad tak tohoto hráče musím zkritizovat a co na tom, že ho trénuje taková kapacita :-) , nicméně to asi bylo tím, že jsme teď přes týden spolu netrénovali :-), špatné, bylo to prostě špatné. Chyby ve vybíhání, chybný odhad, špatné odkopy a nákopy. Na druhou stranu měl pár dobrých vyboxování a i dva zákroky, kdy musel krotit přímou střelu a dvakrát musel lobovat míč přes břevno ale toho si přes ty chyby asi moc lidí nevšimlo co?? Všichni ví, že Mara dnes nezachytal ale on na tom hřišti nebyl sám! Když odchytal celý podzim v pohodě a měl dobré výsledky tak se o něm nemluvilo a teď co? Každý dělá chyby a já osobně jsem rád, že už se v bráně neukážu, protože tam je to fakt děs když se nedaří. Mara je dobrý gólman a je relativně mladý (v kořce ale je starý dost) na to, kolik má odchytáno, tak mně někdy i překvapuje co si v bráně dovolí a s jakým přehledem některé balóny sbírá. Bylo vás tam 11 a všichni z vás dělali strašné fatality. Bohužel ty za 5 minut každý zapomene ale co v bráně?? Ostatní hráči mu v tom výkonu taky dvakrát nepomohli… Jestli někdo říká, že Mara to dnes po…l, tak je to vůl. To, že jsme ztratili body je vina všech začínající od Járy, přeze mně, přez hráče až po toho Marka. Nic už, stalo se a já jsem rád, že konečně dal někdo vzpomenout na časy, kdy jsem chytal já :-). Máme teď kvalitní brankářskou dvojici, která podtrhuje skvělé výkony obránců, bohužel se nám nedaří střilet branky a zároveň to ubránit až tohodle dosáhneme, budeme na špici. Ale říkám vám, že jestli prohrajeme v neděli tak už nikoho nebudu obhajovat a jestli ten lichokopytník v bráně, či co je to za zvíře pustí nějaké laciné branky tak..tak!!! Se ještě rozmyslím… Já chci dýmit tak to neposerme, je to poslední zápas podzimu a měli by jsme se s lidma s fotbalem se stadiónem kvalitně rozloučit!!!!!
Tak abych to shrnul, bylo to strašné : Tenhle článek jakož i ostatní mé spisy jsou jen a pouze můj osobní názor a nikdo mi do toho nekafrá. Chápu, že ostatní můžete namítat a mít na vše jiný pohled, ale to je mi upřímně jedno :-) V neděli se prostě musí vyhrát, vždyť oni byli zralí na 5:0 a jeli jsme domů. Konec…

Ostatní výsledky:
Studénka - Veřovice B 6:0
Bernartice n.O. - Mořkov B 7:4

24.ŘÍJEN 13.kolo Studénka

Marek Hruškovský "šamach" - neměl možnost vyniknout, ale v technických pasážích zahrál dobře (však ho teď trénuji já :). Inkasovaný gól nepadá na jeho vrub (říkal to alespoň asistent asistenta trenéra pan Fracek), v tomto zápase snad jen slabá úroveň rozehrávky ze země a odkopů.
Míra Kahánek - tohoto hráče našli naši skauti v seniorském týmu a zatím překonává očekávání celého vedení klubu i majitelů. V tomto zápase zahrál na sebe i na naši úroveň nadstandardní výkon a to hlavně z důvodu vysoké fyzické kondice a nebojácnosti (ale někdy ta nebojácnost nás na lavičce stojí slušné nervy), hlavně se blýsknul, když vstřelil gól a poslal Ženklavu do vedení 1:0.
Martin Sopuch - obrana - vynikající, rozehrávka - slušné, standardní situace - velice platný.
Ondra Witke - obrana - vynikající, rozehrávka - dobrá, standardní situace - docela platný, simulování zranění - nejlepší v týmu.
Dalibor Matula - tento zápas odehrál docela v klidu, ovšem opět nás neušetřil několika krizových situací. Tak či tak dopadlo to dobře a tentokrát si myslím zahrál lepší zápas něž s TJ SK Spartak LUBINA. Trocha klidu, sebedůvěry a určitě to bude jako za starých dobrých časů.
Víťa Hyklů - …no nebylo to špatné čoveče … dokonce i pohyb byl …
Přema Hyklů - ani nevím, jak ten člověk vypadá zdravý!!! Každopádně odehrál slušný zápas, šlo vidět, že opravdu chce, rozdal pár pěkných balónu, pár jich hezky vybojoval a neztrácel je v takové míře jako v posledních zápasech. Ale upřímně řečeno pořád to ještě není ono. Dnes se měl tlačit dopředu a být hlavním střílejícím elementem sestavy. Chybí mi více střelby a více té "ROSICKOVITOSTI", chce to více sebedůvěry, více kvality, zdraví a všechno se to bude dostávat do správných kolejí. Křema by měl na hřišti projevit více vůdcovství a semknout tým do chuchlu (ale ne u piva s šamachem), protože tým to od něj očekává. Ať chce nebo ne dostává se do kategorie ostřílených, zkušených hráčů …
Peťa Sopuch - dle mého skromného, ale profesionálního názoru se tento chlapec dostává do formy. V žádném případě to ještě není jako dřív (pozn. autora: prodělal ošklivou chorobu, kterou si přivezl z MS talentů z jihovýchodní Afriky na severozápadním cípu kontinentu), ale mám z něj radost. Stává se z něj opět opora středních řad a s Přemou tvoří slušnou dvojici, která když je v laufu, dokáže rozehrát dobré akce. Dnes měli oba střední záložníci naordinováno tlačit se dopředu a myslím, že z části tuto úlohu plnili. Jako chyby bych vytkl málo agresivity a málo žlutých karet za fauly z přerušení na půlce.
Vojta Vrtělka - stále dostává více a více šancí v základní sestavě. Jestli toho využije, to je pouze na něm. Kvalita na balónu je sice pěkná, ale když se na něj řítí dvakrát větší chlap a chce mu urvat nohy i s balónem, tak je tato kvalita na…. neúčelná. Rozdal pár přihrávek, neztrácel mnoho balónů, ale chce to pořád na sobě pracovat a vydržet. Bude z něj dobrý hráč, jestli vydrží a pojí něco…
Pavel Mihalík - potěšil mně, když sbíral balóny a snažil se je rozehrát, rval se o balón a vypadal čile a nabuzeně. I když nevstřelil branku, tak hrozil svým pohybem a skoro plnil povinnosti určené as. trenéra. Ale!!! Zase žádná žlutá. Chtěl bych tam vidět více důrazu, ještě více agrese a ty šance přijdou samy. Pája čerpá ze své figury a vybojuje pár slušných balónů ze vzduchu. Chce to ještě vydržet, zapracovat na sobě a je jen otázkou času, než opět bude vlnit sítě. Možná by to spravila kapku lepší fyzická kondice.
Lumír Dorotík - tak jak ho známe. Dřel, připravoval šance, tahal balón po krajích, dával centry, bojoval o balóny a pohyboval se velice dobře po hrišti. Dokonce si i dovolil zavtipkovat s lavičkou, když ho as. trenéra ke konci zápasu poslal na kraj zálohy a on tvrdil, že už nemůže, že prý dnes odehrál tři zápasy ve futsalu. Jestli je to pravda, tak tam asi moc nezaběhal, když vydržel i tento zápas… chyby: žádná karta a nedal gól, prostě bude tento týden bez prémií!!
Ondra Šmída - vystřídal Vojtu v druhém poločase. Za tu chvíli, kterou na hřišti pobyl odehrál slušný zápas. Vzhledem k tomu, že zatím nemá moc zkušeností, plnil to, co se od něj čeká. Podržet balón a rozdat jej dál. Tento hráč musí jako i ostatní mladí hráči u nás hlavně vydržet a přečkat toto období, kdy si moc ligového fotbalu nezahraje, bohužel tímhle jsme prošli všichni.
Dalibor Vašek - vystřídal až v samém závěru zápasu, proto není moc co hodnotit. V každém případě si zaslouží poděkování za trpělivost. Nezapomínejme, že lavička je taky důležitá součást týmu!!!
Radomír Bjaček - mermomocí se chtěl dostat na hřiště a prosil mně, ať jej vystřídám alespoň na poslední vteřiny. Samozřejmě jsem to neudělal, protože už bylo po zápase, ale tento "ženklavský kentaur" prostě miluje fotbal a nemůže chybět nikdy ani vteřinu.

Celkově se tento zápas jevil v mých očích jako kvalitní utkání, které neneslo prvky tragédie z Bernartic. Ujali jsme se vedení po pěkné akci a byli jsme stejně fotbaloví jako soupeř, i když domácí měli mnohem víc střel na branku a snad i více vyložených šancí. Štěstí stálo tentokráte na naší straně, když hned několik slibných střel letělo nad naší bránou. Soupeř srovnal ještě v prvním poločase a v druhém padl už jen neuznaný gól Ženklavy. Na sudího si prý nesmí nikdo stěžovat, ale tentokrát si nemyslím, že by pan sudí odpískal slušný zápas. Podle mě to trošku pískal pro domácí, ale co.. to se tak prostě dělá. Z tohoto utkání mám dobrý pocit a bod přivezený ze Studénky mně a určitě i tým těší. Nemalou měrou dobrého pocitu z tohoto zápasu se na tom podílel i útulný stadión a početná skupina Ženklavských fanoušků, která za námi jezdí i do jiných bohem zapomenutých míst. Dále nás čeká dvojzápas s Hostašovicemi a od toho si slibuje naše trenérská dvojice 6 bodů. Na slyšenou….

Ostatní výsledky:
Straník - Mořkov B 1:0
Hostašovice - Hodslavice 1:1
Tichá B - Skotnice B-Mošnov 2:1
Vlčovice B - Veřovice B 4:0
Lubina - Bernartice n.O. 4:1

17.ŘÍJEN 11.kolo Lubina

Ostatní výsledky:
Tichá B - Mořkov 2:2
Straník - Vlčovice B 3:0
Skotnice B - Studénka 1:3
Veřovice B - Hostašovice 2:0
Hodslavice - Bernartice n.O. 4:2

10.ŘÍJEN 10.kolo Bernartice n.O.

Ženklava jela za papírově slabším soupeřem do Bernartic, kde kvůli zraněním a nemoci nemohli nastoupit dva klíčoví hráči záložní řady Dorotík Daniel a Hykel Přema. I tak jsme věřili, že soupeře udoláme, bohužel opak byl pravdou. Velice tvrdý soupeř a hodně špatný terén také přispěli k prohře Ženklavy. Ke všem zraněným se ke vší smůle ještě přidal již v 5min. obránce Hanzelka Radek a na hřiště nastoupil Dalibor Vašek. Hráči nehráli na svých postech jak jsou zvyklí, navíc všichni zranění a že už je jich mnoho, žalostně chyběli v tomto zápase a bylo to na hře Ženklavy hodně znát. V začátku utkání si koledovali hráči Ženklavy o trestné kopy když rukou ve vápně neúmyslně zahráli nejdříve Dalibor Matula a poté Sopuch Martin. Všichni si oddechli, že sudí tyto sporné zákroky nezapískal. Hra byla hodně nakopávaná ze strany Bernartic a Ženklava ne a ne se chytnout ve hře po zemi. V 18min. přihrává Peťa Sopuch do ulice Víťovi Hyklovi, ten míjí bránu z 16ti metrů. V 32.min. centroval Lumír Dorotík na hlavičku si naskočil Martin Sopuch, jenže byl v záklonu tak míč směřoval jen na pětičku soupeře, kde ale dobře pozičně zůstal Ondra Witke, jenže těžký balon, který odhlavičkoval bohužel nekončí v síti, ale vysoko nad branou Bernartic. Poločas končí remízou 0:0.
Ve druhé půli jsme začali aktivně, hra se zlepšila a začali jsme po zemi soupeře přehrávat, ten ale zvyšoval svou agresivitu, na což nebyl brán zřetel sudího. Nicméně v 54.min Víťa Hykel překopl obranu soupeře a Lumír sám před golmanem stříli dělovku, bohužel doprostřed brány a golman vytěsňuje střelu na břevno. V 60.min je střídán Dalibor Vašek do hry jde Bjaček Radek. V 66.min. neudržel odraženou střelu soupeře v rukavicích Marek Hruškovský a odražený balon nahrává soupeř úplně volnému hráči a ten se z metru do prázdné brány nemýlí - prohráváme 1:0. V 68.min. Peťa Sopuch ŽK, V 70.min. Ondra Witke ŽK, v 75.min. Dalibor Matula ŽK. Bohužel tyto karty nenasvědčovaly průběhu, jelikož soupeř byl daleko agresivnější v zákrocích, mnohé mohly být oceňovány červenými kartami, bohužel sudí to viděl jinak. V 77.min. jsme se dočkali, když po kombinační akci Pavel Mihalík našel volného Miru Kahánka a ten střelou vyrovnává na 1:1. Vyhecovaná Ženklava měla již celou dobu tlak a čekali jsme na proměnění šancí, jenže vytáhlá hra se snahou strhnout vedení na naší stranu se nevyplatila když po brejku soupeře a asi na potřetí dorážející hráč Bernartic zvyšuje na konečných 2:1. Dnes měla Ženklava velkou smůlu a bohužel vyhrálo méně fotbalové mužstvo...

Ostatní výsledky:
Vlčovice B - Tichá B 0:0
Studénka - Straník 2:0
Hostašovice - Skotnice B 1:0
Lubina - Veřovice B 2:0
Mořkov B - Hodslavice 2:2

3.ŘÍJEN 9.kolo Hodslavice

Po dvou utkáních venku nás čekal zápas na domácí půdě. Za veliké podpory diváků jsme po zaslouženém výkonu získali důležité 3body. Začali jsme aktivně když v 5min. Lumír Dorotík přihrál Pavlu Mihalíkovi ten střílí jen do golmana a následnou dorážku z šestnáctky minul Vojta Vrtělka. Vyložené šance v první půli nebyly, útoky Hodslavic narážely na neprostupnou obranu Ženklavy a naopak útoky Ženklavjanů byly nepřesně zakončovány. Hra byla bojovná, Ženklava v první půli zbytečně kazila míče v záložní řadě a víceméně hodně bránila. Ve 40min. si vykoledoval ŽK za faul Dalibor Matula. Ve 45.min Přema Hykel potáhl balón a ze 30metrů vyslal dělovku na bránu soupeře, golman míč neudržel a pouze vyrazil před sebe, kde velice dobře pozičně zůstal Mira Kahánek a dostává Ženklavu do vedení 1:0.
Ve druhé půli se výrazně zlepšila hra naší zálohy a častěji jsme se dostávali před bránu soupeře. Ovšem také Hodslavice měly několik slibných příležitostí, které naštěstí "hasil" Radek Bjaček v bráně spolu s výbornou obranou. V 62.min. se uvolnil Dan Dorotík, centruje na bránu a odražený míč se dostal k Pavlu Mihalíkovi, který svou trefou zvyšuje vedení Ženklavy na 2:0 a uklidnuje tímto fanoušky i celou hru. V 70min. je střídán Vojta Vrtělka místo něj nastupuje Radek Hanzelka. V 78.min. je střídán zraněný Dan Dorotík, do hry přichází Víťa Hykel. Martin Sopuch dostává ŽK. Do utkání zasáhl také v 85.min. Dalibor Vašek, který střídá Lumíra Dorotíka. A ještě přichází ŽK za utočný faul, udělená Radku Hanzelkovi. Na skóre už se nic nezměnilo a Ženklava s těžkým soupeřem uhájila doma vítězství a upevnila svou pozici v tabulce.

Ostatní výsledky:
Tichá B - Studénka 2:1
Vlčovice B - Mořkov B 2:2
Veřovice B - Bernartice n.O. 2:0
Skotnice B - Lubina 0:2
Straník - Hostašovice 2:2
Ještě dvě dohrávky 1.kola:
Lubina - Hodslavice 1:2
Tichá B - Straník 4:0

25.ZÁŘÍ 8.kolo Mořkov B

Sestava:
Brankář: Bjaček Radek,
Obrana: Hanzelka Radek, Sopuch Martin, Kahánek Miroslav, Witke Ondřej,
Záloha: Dorotík Dan, Hykel Vítězslav, Vojta Vrtělka, Hykel Přema - v 73.min. střídán Vašek Dalibor,
Útok: Dorotík Lumír, Mihalík Pavel - v 80.min. střídán Šmída Ondřej,
(náhradní golman Hruškovský Marek)

V utkání s Mořkem B na hřišti v Životicích jsme měli jednoznačný cíl a to urvat 3body, jelikož jsme ztratili body minulý týden, museli jsme teď vyhrát a to se nám podařilo. Hned ve 4.min. utkání jsme se mohli radovat a to když Pavel Mihalík potáhl po lajně balón a prudkou přihrávku si srazili do vlastní branky obránci soupeře - vedeme 1:0. Následně v 10.min. Víťa Hykel centruje míč, který krásnou hlavičkou uklidí do sítě Martin Sopuch a zvyšuje vedení na 2:0. Bylo velice důležité, že jsme tyto šance proměnili a takto brzy vedli o dvě branky. Hra se uklidnila. I když terén byl těžký, snažili jsme se kombinovat a vytvářet si šance.
Druhou půli jsme začali aktivně a ve 49.min. nejdříve Přema Hykel centruje, ale Pavel Mihalík těsně míjí hlavou. Ovšem v 52.min. máme opět radost a to když Pavel Mihalík střílí z velké dálky, míč se odráží od obránce Životic k Mirovi Kahánkovi, který se nemýlí a střelou k tyči zvyšuje vedení na konečný výsledek 3:0. V 57.min. ještě Víta Hykel potáhl míč a přesným centrem nachází Pavla Mihalíka, který se bohužel neprosadil a minul bránu.
Je třeba vyzvihnout opět výkon obrany a brankáře, kteří svou bezchybnou hrou zaslouženě uhájili první nulu podzimu a také dvěmi brankami obránců výrazně přispěli k této výhře.

Ostatní výsledky:
Studénka - Vlčovice B 4:2
Lubina - Straník 2:0
Hostašovice - Tichá B 0:4
Hodslavice - Veřovice B 1:0
Bernartice n.O. - Skotnice B 0:4

19.ZÁŘÍ 7.kolo Veřovice B

Sestava:
Brankář: Hruškovský Marek,
Obrana: Hanzelka Radek, Sopuch Martin, Matula Dalibor, Witke Ondřej,
Záloha: Dorotík Dan, Sopuch Petr - v 85.min. střídán Šmída Ondřej, Vojta Vrtělka - v 80.min. střídán Hykel Vítězslav, Hykel Přema,
Útok: Dorotík Lumír, Mihalík Pavel
(náhradní golman Bjaček Radek, do hry Vašek Dalibor)

Ženklava přijela do Veřovic s cílem získat 3body a tím se přiblížit čelu tabulky. Hráči se snažili, hra byla rychlá, ovšem nepřesné přihrávky a špatné zakončení nakonec znamenaly jen ramízu. Je třeba vyzdvihnout obranu, která hlavně v první půli byla bezchybná. V 9.min. Přema Hykel posílá Pavla Mihalíka do brejku, ten bohužel míjí bránu. 12.min. další velká příležitost, kdy Pavel Mihalík uvolňuje Lumíra Dorotíka, ten jen na roh. 18.min. Vojta Vrtělka zakončuje střelou do tyče soupeře. 39.min. Lumír Dorotík se uvolňuje a nachází úplně volného Dana Dorotíka, který sám před bránou z penalty míjí bránu - zahozená 100% šance. První půle i přes náš jednoznačný tlak skončila 0:0.
Ze začátku druhé půle jsme začali aktivně. Nejdříve v 55.min. dostává Peťa Sopuch ŽK. Následně v 59.min. Lumír Dorotík trefuje nádhernou šibenici po individuální akci z 25metrů vedeme 01:0. Po tomto gólu jsme se nechali ukolébat a již ve hře nebyl žádný náboj ani myšlenka. Soupeř víceméně přebíral iniciativu a dostával se do nebezpečných akcí, naštěstí neúspěšně. V 80.min. střídán Vojta Vrtělka, do hry nastupuje Víťa Hykel. V 85.min. střídán Peťa Sopuch nastupuje Ondra Šmída. Bohužel v samotném závěru utkání v 87.min. po pravé straně uniká soupeř, kterého zastavil až v pokutovém území, dle názoru sudího, nedovoleným zákrokem Martin Sopuch a byla nařízená penalta. Stav utkání je srovnán na konečných 1:1.
Škoda nevyužitých akcí z první půle zápasu, škoda promarněných střel. Vzhledem k ostatním výsledkům kola, jsme mohli výrazně postoupit v tabulce. Takto jsme zůstali na svém, ovšem soupeři za námi se dotáhli.

Ostatní výsledky:
Tichá B - Lubina 2:0
Vlčovice B - Hostašovice 2:2
Studénka - Mořkov B 6:0
Skotnice B - Hodslavice 2:3
Straník - Bernartice n.O. 2:1

12.ZÁŘÍ 6.kolo Skotnice B

Sestava:
Brankář: Hruškovský Marek,
Obrana: Kahánek Mira, Sopuch Martin, Matula Dalibor, Witke Ondřej,
Záloha: Dorotík Dan - v 80.min. střídán Šmída Ondřej, Sopuch Petr, Vojta Vrtělka - v 86.min. střídán Hanzelka Radek, Hykel Přema,
Útok: Dorotík Lumír - v 71.min. střídán Vašek Dalibor, Mihalík Pavel
(náhradní golman Bjaček Radek)

Tentokrát nás čekal tým Skotnice B-Mošnov, který měl před začátkem utkání plný počet bodů. Tudíž, pokud jsme chtěli, aby nám neutekly týmy z čela tabulky, museli jsme bodovat. Ovšem začátek utkání vyšel lépe soupeři, když v 9min. soupeř centroval před naší branku, Marek Hruškovský vyboxoval pouze na hranici pokutového kopu, kde Dalibor Matula nestihl odkopnout míč a soupeř skóroval - 0:1. Ani jsme se nevzpamatovali, když po lajně nestihl Mira Kahánek rychlého útočníka soupeře, který centruje před naší bránu, Dalibor Matula bohužel na kluzkém terénu uklouzl a útočník Skotnice B, jednoduše zvyšuje vedení na 0:2. Od této chvíle jsme konečně zaačli hrát, bojovat a úsilí se vyplatilo, když v 16.min. po dlouhém centru Martina Sopucha, stoper soupeře míjí míč a Lumír Dorotík běží sám na bránu a nemýlí se - 1:2. V 38.min. pěkně centruje před prázdnou bránu Přema Hykel, bohužel Vojta Vrtělka prudký míč těsně minul. Následná akce již byla úspěšná, když ve 44min. Přema Hykel nahrál do brejku Pavlu Mihalíkovi, který srovnává na 2:2. Ihned po rozehrávce ve 45.min. skvěle uniká Dan Dorotík po lajně a otáčí na 3:2. První půle se nesla v duchu brejků, po kterých jsme dokázali otočit špatný začátek utkání. Obrana na středu hřiště byla výborná.

Druhou půli Ženklava víceméně bránila, což byla malinko škoda. Fotbal nebyl pohledný až na dvě akce, kdy se ještě dostal do šancí Pavel Mihalík. Soupeř několikrát vytvářel tlak před naší branou, ale Marek Hruškovský odchytal dobrý druhý poločas. Obrana hrála jako celek a kraje se zlepšily a druhou půli si již útočníci soupeře nezahráli. Záloha zbytečně moc bránila, ale bojovným výkonem jsme udrželi jednogólový náskok. V 71.min. obdržel kapitán Přema Hykel ŽK. Zápas jsme nakonec ubojovali a ubránili do vítězného konce.

Ostatní výsledky:
Hostašovice - Studénka 0:4
Lubina - Vlčovice B 2:0
Mořkov B - Veřovice B 2:0
Bernartice n.O. - Tichá B 3:3
Hodslavice - Straník 6:2

5.ZÁŘÍ 5.kolo Straník

Sestava:
Brankář: Radek Bjaček,
Obrana: Mira Kahánek, Hanzelka Radek - ve 45min. střídán Vojta Vrtělka, Sopuch Martin, Matula Dalibor - v 75min. střídán Šmída Ondřej, Witke Ondřej,
Záloha: Dorotík Dan, Sopuch Petr - v 66min. střídán Hykel Víťa, Hykel Přema,
Útok: Dorotík Lumír, Mihalík Pavel
(náhradní golman Hruškovský Marek, a do pole se nedostal Dalibor Vašek).

Po krásném vystoupení našich žáčků, kteří svou premiéru zahájili výhrou, byli na řadě muži. Nevěděli jsme co od Straníku čekat, jelikož spadli ze 3.třídy. Počasí nebylo příznivé, před začátkem utkání pršelo, hřiště bylo podmáčené a na mnoha místech to dost klouzalo. Ženklavští hráči zvítězili rozdílem třídy, ovšem né až tak výborným výkonem, jako spíše bojovností a konečně jsme také dokázali proměnit gólové příležitosti. Hned v 7.min. otevřel skóre Lumír Dorotík, po přihrávce Pavla Mihalíka, akci začínal Mira Kahánek, ujímáme se vedení 0:1, v 16.min. se postavil k trestnému kopu Dan Dorotík, odražený balón před bránou podběhnul Pavel Mihalík, bohužel z této akce nic nebylo. V 17.min. se dopustil Dalibor Matula faulu a byla nařízená penalta proti našemu týmu (bohužel každý zápas dostáváme branku z penalty) stav 1:1. V 19.min. Přema Hykel z 11metrů nastřelil jen obránce soupeře, balón je v zámezí. Ovšem ve 22.min. strhnul vedení na naší stranu Pavel Mihalík, při samostatném nájezdu na bránkáře Straníku. Ve 25.min. soupeř zahrozil nebezpečnou akcí po levé straně, kdy zaváhal Radek Hanzelka, naštěstí naší chybu soupeř nepotrestal. Ve 34.min. potvrdil svou skvělou střeleckou potenci Pavel Mihalík a zvyšuje po šťastné střele na 1:3. Ve 38.min. dostává velice nervózní soupeř oprávněně ČK a od této chvíle začíná hrát soupeř o 10ti lidech. Do poločasu se již nic nezměnilo a odcházíme do kabin. Je střídán Radek Hanzelka na hřiště nastupuje Vojta Vrtělka.

Do druhého poločasu jsme nastoupili poněkud zakřiknutí. Ženklavští hráči spíše bránili a soupeř měl častěji míč na kopačkách. Naštěstí všechny soupeřovy snahy byly zbytečné a nedokázali se ve finální přihrávce či střele prosadit. V 53.min. dostává v obraném zákroku ŽK Ondra Witke. Naštěstí jsme se dokázali opět chytnout a v 57.min. jsme předvedli krásnou akci, kdy Přema Hykel centruje, Pavel Mihalík posunuje hlavou, k míči se dostává Lumír Dorotík a přesnou přihrávkou nachází úplně volného Pavla Mihalíka, který pečetí svým hatrickem na 1:4. V 66.min. je střídán Petr Sopuch a do hry se dostává Víťa Hykel. V 68.min. ve velké šanci Vojta Vrtělka, trefil jen golmana. Pavel Mihalík se přesouvá na obranu a Dalibor Matula jde do útoku. V 75.min. je Dalibor Matula střídán a místo něj přichází nováček Ondra Šmída. V 78.min. dostáváme další ŽK, tentokrát naprosto zbytečnou, kdy si Mira Kahánek nesundal řetízek z krku. Následně v 81.min dostáváme opět ŽK, tentokrát fauluje Ondřej Šmída golmana Straníku, velmi zbytečná karta. V 83.min. se dostává do velké šance Víťa Hykel je sám před golmanem, posunuje si míč ovšem ten ho sprostým faulem pošle k zemi a je nařízená penalta, navíc golman Straníku za svůj zkrat dostává červenou kartu a je vyloučen. K pokutovému kopu se staví Dan Dorotík, který se nemýlí a zvyšuje skóre na 1:5. V poslední 90.min. ještě pečetí vítězství Ondra Šmída a upravuje na konečných 1:6 krásným lobem.
Ženklava předvedla solidní výkon na kluzkém terénu, všichni makali a bojovali. Konečně jsme proměnili nabízené šance a zaslouženě deklasovali Straník, který byl zatím nejsprostějším týmem podzimních klání.

Ostatní výsledky:
Tichá B - Hodslavice 2:0
Vlčovice B - Bernartice n.O. 2:1
Studénka - Lubina 1:0
Hostašovice - Mořkov B 3:1
Skotnice B - Veřovice B 2:0

29.SRPEN 4.kolo Tichá B

Ve čtvrtém kole jsme se konečně dočkali výhry, odnesla to Tichá B. Bohužel jsme přišli o dalšího hráče, tentokrát si pochroumal kotník Filip Kahánek. Jestli to tak půjde dál, tak nevím, kdo bude hrát ...
Sestava:
Brankář: Marek Hruškovský,
Obrana: Filip Kahánek - v 10.minutě zraněn, střídal jej Vojta Vrtělka, Martin Sopuch, Ondra Witke, Dalibor Matula
Záloha: Míra Kahánek, Petr Sopuch - v 70.minutě střídán Víťa Hykel, Přema Hykel, Daniel Dorotík - v 85.minutě střídán Dalibor Vašek,
Útok: Pavel Mihalík, Lumír Dorotík.
Komentář Jardy Plačka:
Naši nastoupili proti týmu Tiché s brankářem Markem Hruškovským, který nahradill Radka Bjačka. Byla to Marova zápasová premiéra v bráně. Již od začátku utkání jsme měli více ze hry a víceméně se celý zápas nesl v duchu převážného držení míče, ale mnoha spálených šancí našeho týmu. Již v 5.minutě utkání se po rohovém kopu pověsil do vzduchu Martin Sopuch a krásnou hlavičkou mohl otevřít skóre zápasu. Jeho střela letěla za brankovou čáru, kdy brankář vyškrábnul míč, který již byl metr za brankovou čarou. Pomezní rozhodčí signalizoval jednoznačný gól, ale bohužel pro tento zápas velice slabý hlavní sudí branku nepochopitelně neuznal. V 10.minutě se zranil Filip Kahánek při obranném zákroku (kotník), bohužel máme na to smůlu. Musel ho nahradit Vojta Vrtělka, který nastoupil na zálohu a do obrany se tudíž přesunul Mira Kahánek. Ve 22.minutě Vojta Vrtělka v pěkné šanci, míč se odrazil, bohužel Přema Hykel minul odražený balón. Ve 25.minutě zahrozil soupeř, kdy střela lízla tyč naší brány, to bylo však jediné ohrožení naší brány. Ve 32.minutě střílí Lumír Dorotík po krásné přihrávce Pavla Mihalíka, bohužel brankář Tiché opět skvěle chytá. Hned vzápětí dobře zahraný roh a následná dorážka jen těsně míjí bránu. Ve 35.minutě Dalibor Matula obdržel ŽK. Ve 39.minutě Lumír Dorotík sám sprintuje na bránu - minul. Dále 42.minuta - Lumír Dorotík krásně uvolnil Petra Sopucha, který bohužel také minul bránu. Obrovská příležitost Pavla Mihalíka ve 45.minutě zase skončila nepřesnou střelou. Ondra Witke následně dostává ŽK při obranném zákroku. Ještě před koncem prvního poločasu Pavel Mihalík našel Přemu Hykla, který ovšem z hranice pokutového kopu promarnil příležitost ke střelbě a přišel o míč. Poločas skončil 0:0 i přes obrovskou spoustu vyložených příležitostí našeho týmu.
Do druhé půle jsme nastoupili poněkud vlažně a prvních 15minut byl útlum z naší strany, kdy se hra odehrávala ve středu pole, bez šancí na obou stranách. v 60.minutě Vojta Vrtělka obdržel ŽK za faul hlavou, pří této akci byl obrovský závar před branou Tiché, bohužel i tentokrát jsme se gólu nedočkali. Ovšem následná akce v 63.minutě, kdy nádherně posunul míč hlavou Lumír Dorotík na volného Pavla Mihalíka, který sprintoval sám na golmana, kterého lišáckou kličkou překonal a skóroval - vedeme 1:0. V následujícím čase v rozmezí 64. - 69.minuty jsme měli ještě několik slibných příležitostí, bohužel ani Lumír Dorotík, Pavel Mihalík ani Dan Dorotík brankáře nepřekonali. V 80.minutě u velice sporného zákroku byla proti nám odpískána penalta. Soupeř proměňuje a stav je srovnán na 1:1. V 85.minutě střídán Dan Dorotík - přichází Dalibor Vašek. Hned při svém vstupu na hřiště se ocitl ve dvou gólových příležitostech, z toho v jedné vyložené, bohužel pěknou střelou z velké blízkosti jen trefil golmana Tiché. V 88.minutě se naskytla příležitost volného trestného kopu za hranicí šestnáctky. Míč si postavil Přema Hykel, který nádhernou přesnou střelou přestřelil početnou zeď a po krásném "angličanu" strhává vedení na naši stranu - vedeme 2:1. Do konce utkání už se nic nestalo a Ženklava v tomto utkání zcela zaslouženě vyhrála.

Ostatní výsledky:
Lubina - Hostašovice 1:1
Mořkov B - Skotnice B 2:3
Bernartice n.O. - Studénka 0:1
Hodslavice - Vlčovice B 0:1
Veřovice B - Straník 2:0

21.SRPEN 3.kolo Vlčovice B

Třetí kolo nás zavedlo do Vlčovic, kde jsme sehráli zápas s tamním B týmem. Tentokrát jsme dorazili s "polotrenérem" - zraněným Jardou Plačkem, který se ujal vésti náš tým. Uhráli jsme remízu, ale k jásotu je daleko.
Sestava:
Brankář:
č.30 Radek Bjaček pustil dva góly, ale ani za jeden nemohl, byl oporou v bráně - odčinil tak výpadek při minulém zápase. č.16 Marek Hruškovský - náhradní golman, tentokrát nenastoupil.
Obrana:
č.4 Filip Kahánek výborný fyzický fond, tvrdý v soubojích. Trápil soupeře svými úniky z obrany až do útoku, ve hře s míčem musí ještě zapracovat,
č.2 Martin Sopuch ve vzduchu bezchybný, škoda nervozity ve hře na zemi a v rozehrávce,
č.xx Radek Hanzelka posila ze Štramberka - obraná fáze výborná, častěji se nabízet, chybí fyzička, v 55.minutě střídán č.xx Dalibor Matula ten dobrá hra zezadu, tvrdý v soubojích, chybí fyzička,
č.3 Ondra Witke ve hře zpět bez výhrad, více se zapojit do hry dopředu, nabízet se, rozdávat balóny, doléčit zranění, v 70.minutě jej střídal č.14 Dalibor Vašek důležitý gól 80. minuta, jinak hra bez náboje, chybí rychlost a hra tělem.
Záloha:
č.13 Vojta Vrtělka dobrý technik, pár pěkných přihrávek, chybí fyzička a hlavně hra tělem,
č.6 Petr Sopuch snažil se, bojoval, ještě dohnat fyzičku, rychlejší start na balon a zpřesnit přihrávky a bude to super, v 60minutě střídán č.xx Víťa Hykel přesné centry, dobrá hra hlavou, čte hru, ale chybí rychlost s míčem a fyzička,
č.10 Přema Hykel jako vždy obětavý a neúnavný, ale špatné přihrávky, nepřesné zakončení,
č.7 Míra Kahánek fyzicky výborný, často vede míč ale ztrácí, chybí střelba.
Útok:
č.8 Pavel Mihalík dynamický, bojovný, bohužel hodně ztracených míčů převzetím přihrávek, bezhlavé pouštění se do soubojů,
č.11 Lumír Dorotík technický útočník, chybí mi dravost a rychlost, častější zakončení akcí.
Komentář Jardy Plačka:
Od začátku utkání se snažila hrát Ženklava aktivní fotbal, bohužel i přes to, že jsme měli častěji míč na kopačkách, stále jsme kazili spoustu přihrávek. Hned ze začátku utkání jsme měli několik pěkných střel. Asi největší příležitost 1. poločasu měl ve 20min. Přema Hykel, který bohužel z minimální vzdálenosti přestřelil prázdnou bránu. Dále pak k naší smůle orazítkoval břevno soupeřovy brány. Soupeř měl také několik slibných příležitostí a po rohovém kopu ve 30min. se míč odrazil za hranici šestnáctky kde soupeř vystřelil. Střela nebyla nijak prudká, ovšem ke smůle našeho golmana se před ním odrazila a míč změnil směr, prohrávali jsme 1:0. Ženklavší hráči si vytvářeli stále tlak, ale nemohli překonat domácího brankáře. Před koncem první půle zhruba ve 40min. se do šance dostával záložník Vlčovic, dvojice našich hráču se jej snažila připravit o balón, ovšem Vojta Vrtělka jej poslal k zemi v pokutovém území a byl nařízen pokutový kop. Střelec Vlčovic se nemýlil a umístil střelu těsně k tyči 2:0.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s úmyslem spřesnit přihrávky a zapojit se aktivněji do útoku. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, Ženklava se snažila zakončovat, bohužel bez úspěchu. V 80. min. se konečně tým Ženklavy dočkal, když po přesném centru Vítě Hykla míč do brány domácího celku dotlačil Dalibor Vašek - 2:1. Ženklava měla tlak a vsadila vše na jednu kartu, aby vyrovnala hru. Dočkali se v 85.min. po přihrávce Lumíra Dorotíka a následném odražení míče od soupeře, nekompromisně zavěsil Pavel Mihalík - 2:2. Tento výsledek byl již konečný i když v poslední minutě zápasu mohl ještě rozhodnout Vojta Vrtělka, ale soupeřův brankář sen o vítězství jednoduše zlikvidoval.
Vzhledem k vývoji utkání byla remíza zasloužená. Mohli bychom pomýšlet i na 3body, bohužel začali jsme bojovat až v samém závěru utkání a to nestačí.

Ostatní výsledky:
Tichá B - Veřovice B 5:3
Lubina - Mořkov B 2:0
Studénka - Hodslavice 5:1
Straník - Skotnice B 2:4
Hostašovice - Bernartice n.O. 6:1

15.SRPEN 2.kolo Studénka

Takže jsme se dočkali, nová sezona začala. My jsme ji teda odstartovali bez trenéra, se dvěmi novými hráči a s pěknou nadílkou. Zápas se nám teda vůbec nepodařil, skvrnou navíc zůstává to, že se nám zranil Jarda Plaček a podzim pro něj zřejmě skončil.

Jak jsme nastoupili, střídání,karty...
Brankář:
č.30 Radek Bjaček tentokrát nepodržel, 2 branky jdou na jeho vrub ... od 46.minuty č.16 Marek Hruškovský ... pustil pouze jednu branku a blýskl se několika skvělými reflexními zákroky.
Obrana:
č.3 Ondra Witke - bojoval, ke konci už ale chyběly síly, 58.minuta ŽK,
č.2 Martin Sopuch - ve vzduchu téměř bezchybný, při hře po zemi chyboval,
č.4 Filip Kahánek - zápas se mu nevydařil, podepsal se na dvou brankách.
Záloha:
č.7 Míra Kahánek - nový muž v sestavě, hledal se,
č.5 Jarda Plaček - jako vždy bojoval, bohužel často jeho nahrávky nenacházely cíl, navíc v 61.minutě zraněn (kotník). Vystřídal jej č.13 Vojta Vrtělka,
č.10 Přema Hykel - kapitán - bojoval, běhal ... v 53.minutě ŽK,
č.6 Petr Sopuch - po roční odmlce způsobenou nemocí se teprve rozehrává v 70.minutě byl střídán č.14 - Dalibor Vašek, hrál krátce, nemohl se ukázat,
č.9 Dan Dorotík - dle mého nejlepší hráč zápasu, potáhl míč, stále v pohybu, bohužel žádná střela na branku.
Útok:
č.8 Pavel Mihalík - snažil se, 3x vystřelil po brance, jednou trefil břevno,
č.11 Lumír Dorotík - tentokrát nebyl moc vidět, chyběly jeho úprky po čáře.

Ostatní výsledky:
Mořkov B – Straník 1:1
Skotnice B – Tichá B 4:0
Veřovice B – Vlčovice B 1:4
Hodslavice – Hostašovice 1:2
Bernartice n.O. – Lubina 1:1

nahoruZpět